Report Pohár České pošty - FC Elseremo Brumov - 1.FC Slovácko

2. kolo - Pohár České pošty2012/13
Brumov 29. 8. 2012 | 17:00:00
3:5

Góly: 38. Juřica, 77. Řehák, 88. Válek - 12. Lukáš, 42. Lukáš, 74. Lukáš, 75. Došek, 78. Hlúpik
Žluté karty: 65. Sucháček - 81. Valenta
Sestava Slovácka: Heča - Reinberk, Kubáň, Košút, Hofmann - Volešák (46. Valenta), Trávník, Šturma (63. Hlúpik), Fujerik (78. Kerbr) - Lukáš, Došek
Sestava soupeře: Letko - Sucháček, Macků Juřica, Beňo, Školník, Strnad (54. Dekleva), Válek, Naňák, Straka, Ritter (64. Řehák)

Hráči v poháru splnili povinnost

Slovácko postoupilo do 3. kola poháru České pošty, když zvítězilo na půdě Brumova 5:3. Hattrickem se blýskl útočník Jan Lukáš...

Slovácko od prvních vteřin určovalo tempo utkání a výkonnostní rozdíl byl na hřišti patrný. První branka přišla ve 12. minutě, kdy si Hofmann vyměnil míč s Fujerikem a našel ve vápně Lukáše, který otevřel skóre utkání.

Slovácko i v dalších minutách obléhalo domácí branku, ale jak Došek, Lukáš, tak i Košút se střelecky neprosadili. Ve 38. minutě tak udeřili z brejku domácí hráči. Na zadní tyči zůstal nekrytý Juřica a pohodlně skóroval, 1:1.

Slovácko ještě do poločasu odpovědělo vedoucí brankou. Jan Lukáš střelou po zemi nedal domácímu gólmanovi šanci, 1:2.

I ve druhém poločase bylo Slovácko aktivnější a svou převahu zpečetilo dvěma brankami v rozmezí jedné minuty. Nejprve v 74. minutě zpečetil hattrick Jan Lukáš aby o minutu později prostřelil domácího gólmana Libor Došek, 1:4.

O další dvě minuty později, tedy v 77. minutě viděli diváci v Brumově další branku. Tentokrát se prosadili domácí hráči. Řehák dostal ideální zpětnou přihrávku a nadvakrát dopravil míč do sítě, 2:4.

Naděje domácích však měly jepičí život a v 78. minutě to bylo opět Slovácko, které po brance Filipa Hlúpika zvyšovalo na 5:2 z pohledu Slovácka.

Poslední slovo však měli nakonec domácí hráči. Jiří Válek si v 89. minutě naběhl ideálně za obranu Slovácka a v tváří tvář překonal Milana Heču potřetí.

Slovácko tak zvítězilo nad Brumovem 5:3 a v dalším kole pojede do Kroměříže.