Report Pohár České pošty - 1.FC Slovácko - Horácký FK Třebíč

2:0

Góly: 80. a 90. Kovář
Žluté karty: 80. Hlúpik
Sestava Slovácka: Heča - Mezlík, Kuncl, Košút (45. Trousil), Hofmann - Volešák, Trávník, Martykán (57. Došek), Kerbr, Hlúpik - Lukáš (45. Kovář)
Sestava soupeře: Zrzavý - Čermák, Herc (70. Válek), Svoboda, Chalupa P., Podzemský, Chlup (46. Andrejič), Mička, Komínek, Čermák I (87. Chalupa M.)., Havránek

Slovácko postoupilo do čtvrtfinále poháru

Fotbalové Slovácko se rozloučilo s rokem 2012 postupem do čtvrtfinále Poháru České pošty, kde v jarní části soutěže změří síly s Mladou Boleslaví. Svěřenci Svatopluka Habance zdolali Třebíč 2:0.

Od první minuty se hrálo na půdě Třebíče, ale hráči z Vysočiny srdnatě bránili a nedovolili hráčům Slovácka dostat se do zakončení.

První větší šance zápasu tak přišla ve 22. minutě, kdy gólmana Zrzavého provětral Filip Hlúpik. Ve 35. minutě zazvonila za zády gólmana Zrzavého tyč po střele Martina Kuncla.

I když se v prvním poločase hrálo pouze na jednu branku, tak gólu se fanoušci na stadionu nedočkali.

Branková konstrukce zazvonila i po hodině hry, kdy zakončoval Filip Hlúpik, ale ani tentokrát si fanoušci gól nezakřičeli.

Branky tak přišly až v samotném závěru. V 80. minutě se uvolnil na pravé straně Marián Kovář, který svou individuální akci zakončil nekompromisní střelou – 1:0.

Stejný hráč se radoval i v poslední minutě zápasu, kdy dostal nahrávku do vápna a překonal gólmana zrzavého podruhé.