Report Pohár České pošty - Horácký FK Třebíč - 1.FC Slovácko

Horácký stadion 31. 10. 2012 | 14:30:00
0:2

Góly: 48. Volešák, 81. Daníček
Sestava Slovácka: Heča - Trousil (45. Mezlík), Košút, Hofmann - Volešák (90. 0. Trávník), Martykán, Kerbr, Hlúpik, Daníček - Lukáš, Kovář
Sestava soupeře: Zrzavý - Herc, Svoboda, Podzemský, Chlup (67. Andrejič), Florián, Mička, Komínek (K), Linhart (87. Málek), Čermák, Havránek

POHÁR: Slovácko zvítězilo v Třebíči 2:0

Slovácko v osmifinále poháru zvítězilo na půdě Třebíče 2:0. Z Slovácko se trefil Ladislav Volešák a druhou branku přidal Vlastimil Daníček.

Slovácko bylo od první minuty lepším týmem a určovalo tempo zápasu, ale domácí houževnatý tým vycházel ze zabezpečené obrany a nepouštěl Slovácko do zakončení. Hosté se všemožně snažili zakončovat a ze střední vzdálenosti to zkoušeli mimo jiné Volešák, Kerbr, Lukáš či Kováře, ale buďto mezi tři tyče nemířili nebo byl vždy připraven na správném místě domácí brankář.

Do druhého poločasu vstoupilo Slovácko razantně a vyplatilo se. Vedoucí branku favorita vsítil a klid na hostující kopačky přinesl Ladislav Volešák, který si skvěle naběhl na centr Milana Kerbra a po zemi k tyči nedal Zrzavému šanci. Slovácko se oproti prvnímu poločasu tlačilo více do zakončení, ale finální přihrávky postrádaly potřebnou přesnost nebo opět končily u pozorně chytajícího Zrzavého.

Druhé branky se tak diváci dočkali až v 81. minutě. Michal Trávník rozehrál rohový kop na přední tyč, kam si naběhl Vlastimil Daníček a hlavou poslal míč přesně pod břevno. I nadále aktivnější hosté pak mohli ještě zvýraznit skóre utkání, ale koníček po hlavičce Košúta skončil nad břevnem domácí svatyně a stejný hráč pak nedokázal usměrnit míč ani při následující akci, při které zkoušel z voleje trefit skákající míč na hranici malého vápna.

Slovácko tak zvítězilo v Třebíči 2:0 a vytvořilo si tak slušný náskok do domácího utkání. Odveta pohárového střetnutí je naplánována na středu 28. listopadu od 17:00 hod.