Příprava2012/13
Letná 9. 1. 2013 | 11:00:00
2:3

Slovácko porazilo v Tipsport lize Zlín 3:2

Slovácko vstoupilo do Tipsport ligy výhrou 3:2 nad Zlínem. Slovácko bylo v zápase lepším týmem a nastřelilo čtyřikrát tyč. Nakonec o výhře rozhodl Hattrick Romana Haši.

Začátek utkání se nesl ve znamení oťukávání obou týmů. Aktivnější bylo sice Slovácko, ale bez vážnějšího ohrožení branky.

Zápas od šestnáctky po šestnáctku narušila až branka ve 20. minutě, kdy šlo Slovácko do vedení, když se střelecky prosadil Roman Haša, 1:0.

Ve 27. minutě mohlo jít Slovácko do vedení o dvě branky, ale střela Petera Sládka skončila jenom na tyči.

Ve 33. minutě se naopak mužstvo ze Zlína dočkalo vyrovnání. Hráči Slovácka se nedomluvili v obranné fázi a bývalý hráč FCS, Tomáš Polách, vyrovnal na 1:1.

Těsně pře přestávkou mohl Slovácku vrátit vedení Peter Sládek, ale míč do odkryté branky neusměrnil.

Hráči tak šli do kabin za nerozhodného stavu. Nástup do druhého poločasu mělo lepší Slovácko, které si vytvořilo hned několik zajímavých šancí.

V 53. minutě Filip Hlúpik dokonce prostřelil gólmana Zlína, ale po rychlé kombinaci Nestorovski, Haša, Hlúpik vyletěl nad hlavu praporek pomezního rozhodčího a skóre se tak neměnilo.

V 56. minutě zahrávalo Slovácko rohový kop. Michal Trávník doslova posadil míč na hlavu Hofmanna, ale jeho přesnou střelu pod břevno vytáhl reflexivně gólman Zlína.

V 65. minutě zazvonila znovu tyč zlínské svatyně. I tentokrát mířil Peter Sládek jen do brankové konstrukce.

V 69. zazvonila branková konstrukce potřetí a to po střele z kopačky Tomáše Košúta. Míč se však odrazil k volnému Hašovi, který se nemýlil, 2:1.

V 72. minutě završil Haša Hattrick, kdy zužitkoval přesnou přihrávku od Nestorovského, 3:1.

Skóre se nakonec měnilo ještě jednou a to v 84. minutě, kdy se z brejku prosadil Bublák. Dušan Melichárek si na jeho střelu sice sáhl, ale vytěsnit mimo tři tyče ji nedokázal.

V 87. minutě zazvonila tyč zlínské branky potřetí a to po střele Nestorovského, který zakončoval  přes hlavu z malého vápna.

Slovácko tak vstoupilo do zimní Tipsport ligy výhrou 3:2 nad Zlínem. V sobotu čeká Slovácko další utkání, tentokrát s týmem Znojma.