Příprava2012/13
Kostice 12. 1. 2013 | 11:00:00
3:2

Tentokrát Slovácko v zimní lize prohrálo

Ve druhém zápase zimní ligy sehrálo Slovácko utkání se Znojmem, které je společně s Bohemians 1905 na čele 2. ligy. Druholigový tým uštědřil Slovácku lekci z produktivity a zvítězil 3:2.

V úvodu zápasu mělo Slovácko územní převahu, ale do zakončení se hráči nedostávali. Za zmínku stojí pouze nepřesná střela Jana Lukáše a snaha o zakončení Libora Doška, kterému však střela vůbec nesedla.

Znojmo tak poprvé udeřilo v 16. minutě. Slovácko ztratilo ve středu hřiště míč a Znojmo po rychlém brejku poslal do vedení Švarc, který se nemýlil, 1:0.

O čtyři minuty později to již bylo 2:0. Znojemský Ševčík se uvolnil ve vápně a angličanem překonal Heču podruhé.

Ve 25. minutě Kuncl centroval do Vápna, kde hlavičkoval Lukáš a odražený míč se dostal k Holkovi, ale jeho střela byla nepřesná.

Ve 35. minutě udeřilo Znojmo potřetí, když po rychlé akci rozebralo obranu Slovácka a Ševčík dával míč do prázdné branky, 3:0.

Ve 42. minutě se Slovácko dostalo do zakončení, ale Martin Holek svou střelou v šestnáctce trefil pouze připraveného gólmana.

Ve druhém poločase bylo Slovácko aktivnější a snažilo se vstřelit branku, ale Znojmo pozorně bránilo a naopak hrozilo z rychlých protiútoků.

Velké šance se tak diváci dočkali až v 73. minutě, kdy se dostal do zakončení Josef Čtvrtníček, ale jeho střelu gólman vyrazil a míč skončil pouze v zámezí.

O minutu později se Slovácko přeci jen dočkalo. Gólman Znojma neudržel po centru míč v rukou a Vlastimil Daníček poslal míč do sítě, 3:1.

Slovácko se nakonec dočkalo i druhé branky. Libor Došek vybídl v 89. minutě ke skórování Martina Holka, který se nemýlil.

Více toho již Slovácko nestihlo, a tak ve druhém zápase Zimní ligy podlehlo znojmu 3:2.