Příprava2012/13
 16. 1. 2013 | 13:00:00
4:0

Slovácko podlehlo Jihlavě 4:0 (0:0)

Třetí utkání zimní fotbalové Tipsport ligy začalo z obou stran opatrně. Hrálo se od vápna po vápno bez většího ohrožení na obou stranách.

Když už to vypadalo, že by se jeden či druhý tým mohl dostat k zakončení, zasáhli pozorní obránci.

První gólové šance se tak diváci dočkali až ve 38. minutě. Tomáš Košút si narazil míč s Kerbrem a prvně jmenovaný šel sám na gólmana Jihlavy, ten se však předvedl parádním zákrokem a vyrazil míč na roh.

Právě po následné standardní situaci mělo Slovácko další vyloženou šanci. Odražený míč se dostal před Jana Trousila, který však mířil těsně nad břevno.

Druhý poločas nezačal pro Slovácko dobře a během dvou minut Slovácko inkasovalo dvě branky. Nejprve se ve 47. minutě trefil Kosak a o dvě minuty později se po rohovém kopu prosadil Vašíček.

V 51. minutě mohlo Slovácko snížit, když se na hranici velkého vápna uvolnil Michal Trávník, ale jeho střela skončila pouze v náručí gólmana Blažka.

Zatím co Jihlava o přestávce vystřídala celé mužstvo, tak Slovácko hrálo pouze s jednou změnou, což se projevilo na únavě týmu, který v 66. minutě inkasuje potřetí.

Slovácko se snaží bojovat, ale proti čerstvým jihlavským hráčům se to nedaří a naopak Jihlava v 74. minutě přidává, po individuální šanci Vaněčka, čtvrtou branku.

V 80. minutě mohl snížit Michal Trávník, ale jeho střela opět skončila pouze v rukavicích připraveného Blažka.

V Samotném závěru mohlo Slovácko korigovat z kopačky Filipa Hlúpika, ale toho opět vychytal gólman Blažek.

Slovácko tak ve třetím zápase zimní ligy podlehlo Jihlavě 4:0. V sobotu čeká Slovácko poslední utkání se Zbrojovkou Brno.