Příprava2012/13
 17. 2. 2013 | 15:00:00
1:0

Sigma porazila Slovácko

Slovácko v generálce odehrálo utkání na půdě Sigmy Olomouc, kde svěřenci Svatopluka Habance prohráli 1:0.

Utkání začalo z obou stran opatrně a hrálo se převážně ve středu hřiště. První zajímavější šanci si vytvořil domácí Ordoš, který ve 14. minutě zakončoval, ale jeho střela byla zblokována na rohový kop.

První šance Slovácka přišla v 17. minutě, kdy se Hlúpik uvolnil a přiklepl míč na Doška, jehož zakončení v záklonu nemělo ideální razanci a skončilo v náručí gólmana Zlámala.

V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal, ve kterém se však diváci branky nedočkali.

Druhý poločas začal šancí Filipa Hlúpika, který střelou z dvaceti metrů vystrašil domácího gólmana. Naštěstí pro Sigmu šel míč vedle branky.

V 61. minutě se do šance dostával čerstvý Fujerik po chybě domácích hráčů, ale pro Slovácko z toho byl jen rohový kop.

Domácí z protiútoku udeřili, když z pravé strany centroval Jan Schulmeister, který nastřelil Jana Trousila, od kterého se míč odrazil za Melichárkova záda, 1:0.

Sigma po vedoucí brance ožila a měla míč více v držení, ale Slovácko Hanáky do vyložených šancí nepouštělo.

Slovácko tak v generálce na ligu podlehlo Sigmě 0:1.

Sigma Olomouc - 1.FC Slovácko 1:0

Sestava 1.FC Slovácko: Melichárek – Reinberk, Mezlík (65. Košút), Trousil (65. Kordula), Kuncl – Volešák, Hofmann (65. Daníček) Valenta (60. Trávník), Hlúpik (60. Fujerik) – Kerbr, Došek (60. Hlúpik)

5. Liberec 25 12 6 7 33:26 42

6. Jablonec 25 11 8 6 37:25 41

7. Bohemians 25 9 8 8 27:23 35

8. Teplice 25 8 9 8 29:29 33

9. Zlín 25 7 7 11 24:39 28