Příprava2013/14
Boršice 22. 6. 2013 | 18:00:00
0:2

Slovácko v přípravě porazilo Nitru 2:0

Po rozjížďce v Hruškách, čekal na hráče Slovácka mnohem těžší soupeř. Na stadionu v Boršicích přivítali Moravané slovenskou Nitru.

Slovácko vstoupilo do utkání aktivněji a bylo nebezpečnějším týmem. Z aktivity Slovácka pramenilo vedení 1:0, které pro Slovácko zajistil v 10. minutě Michal Trávník, který zužitkoval zpětnou přihrávku Václava Ondřejky.

O tři minuty později to mohlo být 2:0, ale nabídku Ondřejky tentokrát Jiří Valenta přesně nezakončil.

Na hřišti se přiostřilo a diváci viděli hned několik ostřejších zákroků. Další šanci navýšit vedení mělo Slovácko ve 20. minutě, ale střela Tomáše Košúta šla nad hostující branku.

Slovácko i nadále určovalo tempo utkání a v 38. minutě se k přímému kopu postavil Michal Trávník a gólman Hipp měl s míčem z jeho kopačky značné problémy.

I ve druhém poločase mělo Slovácko několik šancí. V 60. minutě byl tváří v tvář před gólmanem Jirka Valenta, ale hostující gólman jeho šanci lapil.

V 63. minutě přišla velká šance Nitry, když se po chybě obrany řítil sám na Melichárka Jackuljak, který se snažil gólmana Slovácka přehodit, ale Dušan Melichárek se překvapit nenechal a míč chytil.

V 70. minutě Slovácko rozebralo obranu Nitry a Došek vybídl ke skórování Biolka, který však nastřelil pouze tyč.

O dvě minuty později se Slovácko přeci jen dočkalo. Havlík našel v pokutovém území Jirku Valentu, který přesnou hlavičkou rozvlnil hostující síť, 2:0.

Slovácko i nadále tlačilo a další branku mohl přidat Libor Došek, který nejprve v 81. minutě hlavou těsně minul a o dvě minuty později míč z jeho kopačky vykopli z branky hostující obránci.

Slovácko kontrolovalo vývoj utkání a Nitru již do ničeho nepustilo a zvítězilo 2:0

1.FC Slovácko – FK Nitra 2:0 (1:0)

1.FC Slovácko: Heča (46. Melichárek) – Kubáň(46. Kuncl), Košút (46. Trousil), Mezlík (46. Břečka), Reinberk (55: Mezlík) – Hofmann (46. Daníček), Valenta, Trávník (46. Havlík), Ondřejka (46. Biolek) – Kerbr, Haša (46. Došek)

1. Slovácko 0 0 0 0 0:0 0

2. Sparta 0 0 0 0 0:0 0

3. Bohemians 0 0 0 0 0:0 0

4. Dukla 0 0 0 0 0:0 0

5. Ostrava 0 0 0 0 0:0 0

6. Zlín 0 0 0 0 0:0 0