Příprava2013/14
MS Břeclav 9. 7. 2013 | 18:00:00
0:5

Slovácko rozstřílelo Břeclav 5:0

Slovácko se před generálkou s kyperským mistrem z Nicosie střetlo z Břeclaví, které hráči Slovácka nasázeli pět branek a zvítězili tak jednoznačným výsledkem 5:0.

Slovácko bylo od první minuty dominujícím mužstvem na hřišti. První velká šance přišla hned ve 4. minutě, kdy se, po centru martina Kuncla, opřel do míče Roman Haša a hostující gólman musel poprvé vážněji zasahovat.

Po čtvrthodině hry nejprve těsně minul Šimko, aby o minutu později hosté faulovali ve vápně pronikajícího Bioleka a Michal Trávník poslal z pokutového kopu Slovácko do vedení, 1:0.

Slovácko i nadále kontrolovalo hru a ve 30. minutě viděli diváci krásnou individuální akci Václava Ondřejky, který si položil gólmana hosti a i přesto, že byl takřka v nulovém úhlu, tak s pomocí tyče rozvlnil síť hostující svatyně podruhé, 2:0.

Ve 40. minutě si udělal výlet do pokutového území Martin Kuncl, ale jeho střela mířila pouze vedle.

I ve druhém poločase to bylo Slovácko které na hřišti jasně vládlo. Hosté v podstatě zahrozili jen po akci Pospíšila v 56. minutě, který nevyužil přesné kolmice od Simandla a poslal míč podél padajícího Heči.

V 67. minutě viděl slušně zaplněný staroměstský stadion třetí branku o kterou se postaral Ladislav Martan. Na centr z levé strany si sice naskakoval i Libor Došek, ale za ním stojící Martan si křikl a slovácký dlouhán mu míč přenechal. Z následného voleje Martan rozvlnil hostující síť potřetí.

Nejlepší střelec Slovácka z minulé sezony se dočkal o šest minut později, kdy si naskočil na centr Martana a přesnou hlavičkou přidal čtvrtou branku Slovácka.

Na konečných 5:0 upravil v 88. minutě obránce Tomáš Břečka, který si naskočil na přesný centr z kopačky Milana Kerbra a od břevna poslal míč za záda bezmocného Prokopa.

1. FC Slovácko – MSK Břeclav 5:0 (2:0)
Branky: 16. Trávník (pen.), 30. Ondřejka, 67. Martan, 73. Došek, 88. Břečka

1. FC Slovácko: Heča – Kuncl (65. Reinberk), Mezlík (65. Břečka), Břečka (46. Košút), Šimko – Daníček (65. Rada), Trávník (65. Valenta) Havlík (65. Volešák) , Biolek (65. Martan) – Ondřejka (65. Kerbr), Haša (65. Došek)

MSK Břeclav: Prokop – Cupák, Šenk, Krejčí, Levčík, Simandl, Carvalho, Sasín, Žáček, Igwe, Uche (46. Pospíš)

5. Mladá Bol. 21 9 7 5 32:22 34

6. Teplice 21 8 6 7 25:19 30

7. Karviná 21 8 5 8 30:32 29

8. Jablonec 21 7 7 7 33:28 28