Příprava2013/14
Stadion Györ 3. 7. 2013 | 17:00:00
1:1

V Györu Slovácko remizovalo a prohrálo

Slovácko ve středu 3.7. ve dvojzápase vyzvalo maďarského mistra z Györu, pro který to byla generálka před kvalifikačními zápasy v boji o Ligu mistrů. Zatímco v prvním zápase Slovácko remizovalo 1:1, ve druhém utkání už tahali borci ze Slovácka za kratší konec a domácím podlehli 0:4.

Györ FC – 1.FC Slovácko 1:1 (58. Ondřejka)

První utkání začalo Slovácko aktivně, přezentovalo se kombinační hrou, která však končila před pokutovým územím Gyoru a do zakončení se hosté pořádně nedostávali. Slovácko i tak dvakrát zahrozilo, ale bez gólového efektu. Domácí naopak několikrát prověřili Heču střelami ze střední vzdálenosti a největší šanci si vytvořili po rohovém kopu, ani oni ale nedokázali vsítít gól.

Slovácko šlo do vedení v 58. minutě, kdy se přes obranu Györu prodral Václav Ondřejka a poslal Slovácko do vedení.

Když už to vypadalo, že si Slovácko připíše vítězství, dostali se domácí dvě minuty před koncem k autovému vhazování kousek od šestnáctky. Dlouhý aut se snesl až dovnitř pokutového území, kde se nejlépe orientovali domácí útočníci a srovnali pohotově na konečných 1:1.

Sestava 1.FCS: Heča – Šimko, Mezlík, Břečka, Kubáň – Martan, Volešák, Daníček, Trávník – Onřejka (76. Jeleček), Haša

Györ FC – 1.FC Slovácko 4:0

Ve druhém zápase Slovácko dostalo od účastníka kvalifikace Ligy Mistrů pořádnou lekci. V každém z poločasů dvakrát inkasovalo a odvezlo si debakl 0:4.

Nejprve domácí udeřili ve 25. minutě po vydařené kombinační akci, aby o tři minuty později po odraženém balonu přidali druhou branku. Slovácko se i tak snažilo dostat do zápasu případnou kontaktní brankou, ale domácí trestali chyby v defenzivě a v 63. minutě to již bylo 3:0. Slovácko mohlo snížit po střele Valenty, ale odražený míč Milan Kerbr už nedokázal usměrnit do branky. Další šanci měl Libor Došek, ale v dobré šanci minul branku domácích. Gólový účet zápasu uzavřeli domácí v 83. minutě poté, co se unikajícímu hráči snažil zabránit v zakončení Melichárek a sudí odpískal pokutový kop. Domácí touto příležitostí nepohrdli, Melichárka překonali a dokonali porážku Slovácka v poměru 4:0.

Sestava 1.FCS: Melicharek – Reinberk, Hofmann, Košút, Kuncl – Biolek, Valenta, Rada, Havlík – Kerbr, Došek

5. Teplice 25 11 7 7 33:22 40

6. Zlín 25 10 8 7 31:27 38

7. Jablonec 25 8 8 9 37:34 32

8. Dukla 25 8 6 11 32:30 30

9. Liberec 25 7 8 10 21:25 29

10. Slovácko 25 6 11 8 24:31 29

11. Karviná 25 8 5 12 33:41 29