Report 1. kolo - FK Teplice - 1.FC Slovácko

Góly: 35. a 47. Litsingi, 39. Jindráček - 76. a 83. Košút
Žluté karty: 44. Nivaldo, 61. Ljevakovič, 75. Kaufman, 85. Matula - 33. Volešák, 58. Reinberk, 64. Ondřejka, 70. Trousil, 78. Došek
Počet diváků: 5730
Sestava Slovácka: Melichárek - Trousil, Reinberk, Rada (72. Daníček), Kuncl, Košút - Volešák (61. Ondřejka), Valenta, Martan (82. Haša), Kerbr - Došek
Sestava soupeře: Grigar – Matula, Kaufman, Lüftner, Krob – Nivaldo (68. Vůch), Ljevakovič (81. Čajič), Vachoušek, Litsingi (90. Krátký) – Jindráček, Salami

Slovácko prohrálo v Teplicích 2:3
teplice220713.JPG

Slovácko v prvním ligovém kole zajíždělo do Teplic, kde podlehlo domácím těsně, 3:2. Za Slovácko se dvakrát trefil Tomáš Košút.

První velká šance zápasu přišla v 17. minutě, kdy Litsingi proklouzl po levé straně a gólovou přihrávkou hledal Vachouška, který se však k zakončení nedostal.

O minutu později mohlo udeřit Slovácko. Volešák centroval za obranu, kde se míč ve skrumáži dostal až k Valentovi, který se dostal k zakončení, ale domácí obrana jeho vyloženou šanci zblokovala.

Domácí hráči byli aktivnější a převážně Nivaldo dělal obraně Moravanů velké problémy.

První branka utkání na sebe nechala čekat do 35. minuty. Litsingi nejprve svou trefou orazítkoval tyč, ale míč se k němu odrazil a záložník z Konga se trefil poprvé, 1:0.

O čtyři minuty později přišel další smolný moment pro Slovácko. Jindráček trefil nejprve pouze Doška, který chtěl míč odkopnout, ale balón z jeho kopačky trefil právě Jindráčka, od nějž se, s pomocí břevna, odrazil do sítě, 2:0.

Slovácko nezvládlo vstup do druhého poločasu. Ve 47. minutě Nivaldo dostal přesnou přihrávku za obranu a přihrávkou přes pokutové území našel osamoceného Listingiho, který se trefil podruhé v zápase, 3:0.

Slovácko se však nevzdalo a v 53. minutě zazvonila za zády Grigara branková konstrukce, když po centru Valenty, tečoval míč Košút. Bohužel pro Slovácko se míč odrazil přímo do náručí gólmana Grigara.

Košút se branky přeci jen dočkal. Psala se 75. minuta a Slovácko mělo výhodu standardní situace. Míč letící do pokutového území se dostal právě ke Košútovi, který snížil na 1:3.

V 83. minutě bylo zaděláno na drama. Slovácko opět rozehrálo přímý volný kop. Valenta našel Kerbra, který poslal přesný míč na hlavu Košúta, který druhou brankou v zápase snížil na rozdíl jediné branky.

Slovácko se snažilo o vyrovnání, ale k žádnému přímému ohrožení branky již nedošlo a tak Slovácko v prvním kole podlehlo Teplicím 3:2. V dalším kole hostí Slovácko v sobotu od 18:00 hod. Jihlavu.