Report 3. kolo - FK Baumit Jablonec - 1.FC Slovácko

Góly: 4. Třešňák, 61. Piták – 87. Volešák
Žluté karty: 5. Piták, 80. Vošahlík – 79. Martan, 84. Rada
Počet diváků: 3852
Sestava Slovácka: Melichárek - Trousil, Rada, Kuncl, Kubáň, Košút - Valenta, Martan, Daníček - Ondřejka (59. Kerbr), Haša (75. Volešák)
Sestava soupeře: Valeš – Zoubele (72. Vukadinovič), Kubista, Beneš, Novák (22. Jablonský) – Kopic, Loučka, Piták (C), Vaněk (79. Hubník), Vošahlík – Třešňák

Slovácko prohrálo v Jablonci 1:2

Slovácko ve 3. kole Gambinus ligy zajíždělo do Jablonce nad Nisou, kde se slováckému týmu dlouhodobě nedaří. Smůlu se nepodařilo prolomit ani tentokrát a Slovácko v Jablonci prohrálo 2:1.

Vstup do utkání hráčům Slovácka vůbec nevyšel a již ve 4. minutě šli domácí do vedení. Centr z pravé strany se otřel v pokutovém území o Lukáše Kubáně a od něj putoval k úplně volnému Třešňákovi, který překonal bezmocného Melichárka, 1:0.

Domácí i nadále diktovali tempo utkání a Slovácko se snažilo hrozit z brejkových situací, které však domácím příliš starostí nedělaly.

Po hodině hry se jablonečtí radovali podruhé. Hráči Slovácka v pokutovém území nepokryli zcela osamoceného Pitáka, pro kterého nebyl problém z hranice malého vápna prostřelit Melichárka.

Slovácko se dostalo do zápasu brankou Ladislava Volešáka, který se trefil hlavou. Po standardní situaci prodloužil míč na zadní tyč Tomáš Košút, a pro Ladislava Volešáka nebyl problém skórovat.

Bohužel kontaktní branka přišla až v 87. minutě a domácí hráči si vedení v klidu uhlídali. Slovácko tak prohrálo v Jablonci 2:1.

„Výsledek je pro nás, z toho, co jsme tady předvedli, to nejpozitivnější a mohli jsme si z Jablonce odvést mnohem větší příděl,“ hodnotil utkání trenér Slovácka, Svatopluk Habanec.

„Domácí nás ve všem předčili. V rychlosti, kombinaci a chuti po vítězství. Ve všem byli před námi o parník. Každá naše chyba znamenala přečíslení a velké nebezpečí,“ pokračoval trenér Slovácka.

V sobotu čeká Slovácko domácí utkání s Mladou Boleslaví. Výkop utkání je stanoven na 18:00 hod.