Report 4. kolo - 1.FC Slovácko - FK Mladá Boleslav

Góly: 20. Ščuk, 72. Kysela
Žluté karty: 80. Košút, 87. Daníček – 66. Ščuk, 85. Kúdela, 88. Jarolím
Počet diváků: 4359
Sestava Slovácka: Melichárek - Trousil, Kuncl, Kubáň, Košút - Volešák (66. Haša), Valenta, Martan (45. Kerbr), Daníček - Petr (68. Rada), Ondřejka
Sestava soupeře: Miller – Kysela, Kúdela, Johana, Fabián – Zahustel, Jarolím, Štajner (78. Bořil), Ščuk – Nešpor (88. Štípek), Chramosta (90. Jeslínek)

Slovácko podlehlo Mladé Boleslavi 0:2

Slovácko začalo aktivně a snažilo se kombinovat na polovině Mladé Boleslavi. Do prvního zakončení utkání se dostal Jakub Petr, který však v 10. minutě mířil nad branku mladoboleslavského gólmana Millera.

Do zajímavé šance se v prvním poločase dostal ještě Václav Ondřejka, který hýřil aktivitou, ale na přihrávku Petra nedosáhl a v další šanci v pokutovém území udělal o jednu kličku navíc a jeho zakončení bylo zblokováno.

Mladá Boleslav trestala ve 20. minutě, kdy se po rohovém kopu dostal odražený míč k Jasminu Ščukovi, který z hranice vápna zamířil přesně, 0:1.

Slovácko se snažilo po vedoucí brance hostů vrátit do zápasu, ale branku Millera ohrožovali jen ze standardních situacích a centrech, které si však obrana Mladé Boleslavi pohlídala.

Naopak Mladá Boleslav hrozila z nebezpečných protiútoků, a jen díky několika výtečným zákrokům Dušana Melichárka se skóre nenavyšovalo.

I tak se mladoboleslavští dočkali podruhé a opět se jednalo o odraženou střelu. První pokus hostů Dušan Melichárek vyboxoval, ale na zatočenou střelu Kysela, která skončila těsně pod břevnem již byl krátký, 0:2.

Mladá Boleslav si závěr utkání pohlídala a Slovácko tak ve čtvrtém kole soutěže poprvé neskórovalo a podlehlo ambicioznímu soupeři 0:2.