Report 5. kolo - Bohemians 1905 - 1.FC Slovácko

Žluté karty: 27. Hora – 29. Kuncl, 35. Ondřejka, 53. Petr, 54. Kubáň, 62. Melichárek
Červené karty: 60. Kubáň, 76. Ondřejka
Počet diváků: 4053
Sestava Slovácka: Melichárek - Trousil, Kuncl (84. Mezlík), Kubáň, Košút - Volešák (75. Martan), Valenta, Petr, Kerbr, Daníček (60. Rada) - Ondřejka
Sestava soupeře: Berkovec – Kalina, Šírl, Šmíd, J. Štochl – Jindřišek (C), Kolář (70. Bartek), Moravec, Hora (84. Klavík) – Rada, Ndiaye (60. M. Štochl)

Duel neměl vítěze

Důležitý souboj nepřinesl vítěze, Bohemians vedli, za Slovácko srovnával ve druhé polovině Jiří Valenta.

Hosté už od začátku více drželi míč na svých kopačkách a po kombinaci Petra, Volešáka a Valenty si mohli už po několika minutách připsat šanci, ale ofsajdové postavení posledního jmenovaného tuto příležitost zhatil.

Již v 9. minutě byl ve vršovickém Ďolíčku k vidění sporný moment. Jeden z domácích hráčů srazil pronikajícího Kuncla, který by šel sám na branku, ale za tento zákrok sudí červené karty neuděloval.

O pár minut později mohla udeřit Bohemka, kdy po straně unikal Kalina, ale jeho centr před branku odklidil do bezpečí Kuncl.

První obrovskou příležitost skórovat si připsali hráči Slovácka, jmenovitě Volešák, který se řítil tísněný na Berkovce, ale gólman Klokanů vykopával se štěstím mimo.

A prakticky chvíli nato se mohl do listiny střelců zapsat Ondřejka, ale také jeho domácí brankář vychytal.

Jenže přišla 33. minuta, standardní situace a po centru Radka Šírla neuhlídalo Slovácko ve vápně Josefa Jindřiška, který otevřel brankový účet utkání.

37. minuta mohla přinést vyrovnání, ale o brankáři Berkovcovi se ale bude mimo Ondřejky s Volešákem zdát také Jiřímu Valentovi, jehož střelu ve velké šanci znovu vytáhl mimo.

V druhém poločase se domácí soustředili na brejky, ale i ty jako v případě Kolářova úniku hasila pozorná obrana Slovácka. A když už se domácí dostali ke střele, tak většinou mířili mimo branku jako Hora v 56. minutě.

Půl hodiny před koncem přišlo Slovácko o Lukáše Kubáně, který byl vyloučen po druhé žluté kartě, a domácí byli na koni.

Jenže druhý poločas vypadal jako přes kopírák v opačném podání. Bohemka tahala za delší konec, měla šance, dokonce Horou nastřelila i tyč Melichárkovy branky a Slovácku stačila k brance první šance, kdy se v 67. minutě po standardní situaci míč snesl do šestnáctky na hlavu naskakujícího Valenty, který srovnal skóre.

V 71. minutě se odražený míč dostal k Matěji Štochlovi, kterému stačilo jen doklepnout míč do prázdné branky, domácí hráč ale nepochopitelně poslal míč mimo.

O pět minut později už hrálo Slovácko jen v devíti, když byl opět po druhé žluté kartě vyloučen Václav Ondřejka a pro zbývající hráče hostí začalo peklo a jasný cíl, pokusit se neinkasovat ve skoro dvacet minut trvajícím dvojnásobném oslabení.

Hosté ale dokázali Bohemku udržet mimo dostřel a odváží si po velkém boji bod po remíze 1:1.

V dalším zápase se Slovácko utká smistrovskou Plzní v sobotu od 20:15. Přijďte i vy zažít vynikající kulisu pod umělým osvětlením a povzbudit Slovácko v boji o další body.

1 Dušan Melichárek 90 - 1 -