Report 6. kolo - 1.FC Slovácko - FK Viktoria Plzeň

Góly: 68. Valenta – 42. Kovařík, 61. Ďuriš, 70. Tecl
Žluté karty: 44. Daníček, 74. Trousil - 40. limberský, 84. Hořava
Počet diváků: 7095
Sestava Slovácka: Melichárek - Trousil, Reinberk (61. Havlík), Mezlík, Košút - Volešák, Valenta, Martan (15. Petr), Kerbr, Daníček - Haša
Sestava soupeře: Kozáčik – Řezník, Hejda, Procházka, Limberský – Rajtoral (71. Petržela), Hořava, Darida, Ďuriš (89. Bakoš), Kovařík – Tecl (83. Wágner)

Plzeň porazila Slovácko po tuhém boji

Slovácko zažilo fotbalový svátek, když v 6. kole Gambrinus ligy zavítala na Moravu mistrovská Plzeň. Slovácko sice podlehlo účastníkovi Ligy mistrů 1:3, ale více jak sedm tisíc diváků vyprovázelo tým potleskem.

Plzeň sice byla v prvních minutách více na míči, ale kromě šance ze sedmé minuty, kdy Kovařík pálil vedle slovácké branky, se hráči Plzně do vyložených šancí nedostávali.

Naopak to bylo Slovácko, které v průběhu prvního poločasu mistra zavřelo před vlastním pokutovým územím a diváci se dožadovali branky.

Nejblíže vedoucí branky bylo Slovácko ve 28. minutě, kdy se dostal k zakončení Milan Kerbr, který hlavou orazítkoval spojnici Kozáčkovy branky.

Ve 38. minutě se po rychlém protiútoku Slovácka v pokutovém území Plzně dostal k míči Košút jeho střílenou přihrávku si málem srazil do vlastní sítě Hejda a o dvě minuty postrádala Valentova střela potřebnou razanci

Když to vypadalo, že by Slovácko mohlo otevřít skóre utkání, tak přišel rychlý brejk hostů. Teclovu střelu ještě Dušan Mmelichárek vyrazil, ale na dorážku Jana Kovaříka již byl krátký, 0:1

Ve druhém poločase se po hodině hry dostal k zakončení Jakub Petr, kterému míč přihrával Jirka Valenta. Střela slováckého útočníka však skončila vedle levé tyče.

Plzeň opět trestala z brejku a v 61. minutě Limberský přihrál do vápna Rajtoralovi, jeho zpětnou přihrávku Tecl nezpracoval, balon se však dostal k Ďuriškovi, který zasunul do prázdné brány.

Slovácku se podařilo snížit v 68. minutě. Havlíkův centr se snažil z voleje trefil Valenta, první pokus se mu nezdařil, ale napodruhé již překonal brankáře Kozáčika, 1:2.

Bohužel naděje Slovácka trvaly pouze dvě minuty. Ďuriš vybídl ke skórování Tecla, který přehodil gólmana Melichárka, 1:3.

Slovácko si pak vytvořilo několik nadějných příležitostí na snížení, ale gólman Kozáčik v plzeňské brance byl pozorný. Slovácko tak podlehlo mistrovské Plzni 1:3.