Report 7. kolo - Zbrojovka Brno - 1.FC Slovácko

Góly: 37. Kerbr, 67. Košút
Žluté karty: 87. Přerovský – 49. Mezlík, 50. Kerbr, 83. Kubáň
Počet diváků: 3468
Sestava Slovácka: Melichárek - Trousil, Mezlík, Kubáň, Košút - Volešák, Valenta, Petr (78. Rada), Kerbr (89. Havlík), Daníček - Ondřejka (85. Haša)
Sestava soupeře: Hladký – Buchta, Pernica, Schuster, Janotka – Lutonský (60. Hyčka), Zavadil (C), Frejlach, Skalák – Markovič (65. Mezlík), Škoda (86. Přerovský)

Brno podlehlo Slovácku a prohrálo popáté v řadě

Fotbalisté Slovácka získali důležité tři body po vítězství 2:0 v Brně, když branky vstřelili Milan Kerbr s Tomášem Košútem.

První šanci zápasu si připravilo Slovácko, ale Jiří Valenta místo přihrávky na volného Ondřejku raději střílel sám, ovšem mezi tyče jeho střela nemířila. Zápas dlouhou dobu nenabízel fotbalovému divákovi příliš atraktivní podívanou a akce obou týmů končily nepřesnými přihrávkami nebo na pozorných obranách a vůbec první střelu mezi tři tyče vyslal domácí Zavadil z přímého kopu až po půlhodině hry, Melichárek s ní měl ale pramálo práce.

Slovácko však zvýšilo aktivitu a ve 37. minutě šlo do vedení. Po centru Volešáka z pravé strany hlavičkoval nikým nehlídaný Jakub Petr, kterého sice vychytal Hladký, ale s tvrdou dorážkou pod břevno v podání Milana Kerbra už nemohl dělat nic.

V závěru poločasu pak mohl z ojedinělé šance domácích přece jen srovnat Buchta, ale jeho hlavička po rohovém kopu skončila těsně vedle levé tyče.

V 56. minutě se do brejku hnali hosté, Ondřejka dlouho neměl komu přihrát, nakonec ale z druhé vlny naběhl Jiří Valenta, s jehož volejem si poradil Hladký, dorážku hlavou hostující záložník nezvládl a poslal míč nad břevno.

Hra okolo šedesáté minuty patřila domácím, kteří se na několik minut usadili na polovině Slovácka, když už nezasáhla obrana hostí, končila akce opět nepřesným zakončením Brňanů.

Slovácko se z chvilkového sevření oklepalo rychle a dokonce potvrdilo vedení druhou brankou, když se po centru do šestnáctky a lehkém posunutí míče hlavou prosadil dobře naběhnuvší Tomáš Košút.

Domácí poté přidali na aktivitě a hosté se zatáhli do defenzívy, držení míče ale bylo to jediné, co z tlaku Brno vytěžilo. Naopak Slovácko zahrozilo deset minut před koncem ze standardní situace, kdy po rohu těsně nad břevno hlavičkoval Trousil.

S výsledkem se ještě snažil 5 minut před koncem něco udělat domácí Mezlík, ale ani střela z jeho kopačky mezi tyče nezamířila. A když se ani v poslední minutě domácí neprosadili kdy vytáhl parádní zákrok golman Melichárek, a uchránil své čisté konto, skončilo utkání 2:0 pro Slovácko.