Report 8. kolo - 1.FC Slovácko - 1.FK Příbram

Žluté karty: 19. Kubáň, 66. Trousil – 40. Pilík, 64. Roland Videgla, 69. Danoski
Červené karty: 88. Trousil– 79. Roland Videgla
Počet diváků: 3987
Sestava Slovácka: Melichárek - Trousil, Mezlík, Kubáň, Košút - Volešák, Valenta, Petr (56. Havlík), Kerbr, Daníček (82. Haša) - Ondřejka (89. Rada)
Sestava soupeře: Hruška – Jugas (35. Roland Videgla), Hájovský, Zápotočný, Mišůn – Mareš, Tarczal, Andrejevič, Pilík (72. Stratil), Danoski – Švancara (62. Řezníček)

Slovácko a Příbram si rozdělili body

Fotbalisté Slovácka po nepříznivém vývoji dokázali srovnat skóre, k vítězství bohužel chyběla větší přesnost v koncovce. V brance hostí navíc čaroval Hruška a domácí nastřelili hned dvakrát brankovou konstrukci.

Slovácko vstoupilo do utkání aktivně, první šanci si ale připisovali hosté. Po ztrátě Daníčka ve středu hřiště, se hosté dostali do brejkové situace, kterou naštěstí hasila obrana Slovácka.

V 17. minutě unikl po brejku po pravé straně Volešák, centr posadil na hlavu Kerbra, jehož pokus ale neměl patřičnou razanci a Hruška byl na správném místě. Jenže přišla 33. minuta a po faulu kopali hosté přímý kop, který perfektně do pravé šibenice zakroutil Tomáš Pilík, a Příbram vedla.

Slovácko po obdržené brance zabralo, zpřesnilo přihrávky a zahájilo přípravu symfonie T-dur, když nejprve Ondřejka ve 37. a o čtyři minuty později Daníček vyzkoušeli, jak znějí tyče Hruškovy branky. V druhém případě za notného přispění brankářského umění gólmana Příbrami.

I ve druhém poločase Hruška v brance hostí čaroval a držel vedení Příbramských, když v 52. minutě na něm ztroskotal ve vyložené šanci Valenta.

A výdech „zase Hruška“ se vynořil v mnoha myslích i v 69. minutě, kdy opět tento postrach střelců Slovácka vytáhl zase vynikající zákrok proti Valentovi, jenže tentokrát se k dorážce doslova prodral Václav Ondřejka a srovnal skóre na 1:1.

Slovácku remíza nestačila, tlačilo se dopředu, a málem také málem otočilo vývoj zápasu, jenže po Havlíkově posunutí do běhu pálil bohužel jen těsně nad Valenta.

O chvíli později se Slovácko dožadovalo odpískání ruky v pokutovém území, ale píšťalka sudího zůstala němá. Velmi hlasitě se ale ozvala deset minut před koncem, kdy Videgla nevybíravě fauloval ve středu pole a poté, co uviděl podruhé žlutý kartonek, musel předčasně do sprch.

Počet hráčů v poli se však srovnal po akci Ttrousila, který si podle všeho čistě poradil se dvěma protihráči, ale sudí k překvapení všech diváků na stadionu odpískal kapitánovi Slovácka faul a následně Trousila vyloučil za odkopnutí míče.

Do konce utkání už další šance i kvůli zdržovací taktice hostí a kouskování hry sudími nebyly a v zápase se tentokrát body dělily po remíze 1:1.