Report 9. kolo - AC Sparta Praha - 1.FC Slovácko

Góly: 5. Hušbauer, 14. Krejčí, 81. Brabec, 88. Bednář – 51. Kerbr
Žluté karty: 78. Hušbauer – 28. Daníček, 69. Rada
Počet diváků: 6612
Sestava Slovácka: Melichárek - Reinberk, Rada, Mezlík, Košút - Volešák, Valenta, Kerbr, Havlík (71. Trávník), Daníček - Ondřejka
Sestava soupeře: Vaclík – Kadeřábek, Brabec, Holek, Nhamoinesu – Vácha, Hušbauer, Dočkal (80. Matějovský), Vacek (86. Konaté), Krejčí – Lafata (83. Bednář).

Slovácko Spartu potrápilo, a jen vlastní chyby a smůla v koncovce hosty připravila o body z Letné.

Domácí do zápasu vstoupili hodně aktivně a už ve druhé minutě utkání se musel vytasit s parádním zákrokem Dušan Melichárek, který zlikvidoval tutovku Krejčího.

Bohužel neuplynuly ani další dvě minuty a Slovácko inkasovalo, když Košút s Radou nechali na holičkách Melichárka, který moc šancí proti nikým neatakovanému Hušbauerovi neměl a domácí hráč mohl hodně dlouho přemýšlet, kam míč do branky poslat.

Pro hosty bylo zle ještě více po čtvrthodině hry, kdy Tomáš Rada znovu podcenil souboj se soupeřem a poté co jej přehlavičkoval Krejčí, bylo to o dvě branky.

Slovácko se ale nepoložilo, oklepalo se z hodně studené sprchy, a po Ondřejkově akci pálil z hranice šestnáctky Daníček, ale zazvonilo pouze břevno Vaclíkovy branky.

První půle ale patřila domácím, kteří sice přehrávali hosty jen asi 25 minut, ale průběh zápasu kontrolovali.

Jenže ten druhý bylo vše jinak. Slovácka bylo najednou plné hřiště a byla jen otázka času, zda se Slovácku podaří skórovat.

Čtvrtá minuta druhé půle mohla být opět gólová, tentokrát si mohli branku připsat domácí, ale parádní střelu z přímého kopu ale Vaclík neméně dobře vytáhl na roh.

O pár minut později už ale Slovácko udeřilo. Daníček vystřelil zpoza šestnáctky, střela byla sice zblokována, ale dostala se k volnému Košútovi, jehož střelu Vaclík vyrazil, ale dorážející Kerbr se už nemýlil a snížil na rozdíl jediné branky.

Jednu z mála šancí, které Sparta v druhé půli měla, ale o to více tutových, si za Spartu připsal Lafata, ale kanonýra vychytal Melichárek.

Hráče Slovácka pak hodně mrzela akce ze 75. minuty, kdy Valenta vysunul do velké šance Volešáka, jenže střela, která následovala, trestuhodně minula Vaclíkovu branku. Stejnému hráči radost o tři minuty později zkazil Vaclík, který chytil jeho hlavičku.

Oklepaná fráze „nedáš, dostaneš“ se opět potvrdila, když Sparta prakticky z ničeho v druhé půli vytěžila branku na 3:1. To totiž střídající Matějovský poslal dopředu Krejčího, který poslal míč do šestnáctky, kde po zákroku Melichárka dorážel do prázdné branky Jakub Brabec.

Ani ten ale hosty nepoložil a znovu mohli korigovat Valentou, jenže ani nadvakrát se mu nepodařilo Vaclíka překonat. Nejdříve jeho volej vyrazil, dorážku pak středopolař Slovácka poslal mimo.

A když se tři minuty před koncem k chybujícím hráčům přidal i jinak výborně hrající Melichárek, který špatně zpracoval míč a poté se nechal obrat o míč, uzavřel pro Slovácko kruté skóre sparťanský žolík Bednář.