Report 10. kolo - 1.FC Slovácko - FC Baník Ostrava

Góly: 48. Volešák, 54. Ondřejka – 35. Šichor, 79. Engelmann
Žluté karty: 64. Ondřejka – 25. Baránek
Červené karty: 79. Volešák
Počet diváků: 5081
Sestava Slovácka: Melichárek - Trousil, Reinberk, Kubáň, Košút - Volešák, Valenta, Petr (79. Trávník), Kerbr (86. Došek), Daníček (45. Havlík) - Ondřejka
Sestava soupeře: Pavlenka – Sukup, Baránek, Frydrych (C), Zawada – Droppa, Hable, Šichor (71. Kraut), Holzer (77. Lukeš), Fantiš – Petrus (34. Engelmann).

Slovácko přišlo o výhru brankou z penalty

Pouze bod vybojovalo Slovácko v domácím prostředí v 10. kole Gambrinus ligy. I tentokrát Slovácko v zápase prohrávalo, ale vývoj utkání dokázalo ve druhém poločase otočit. V 79. však hosté vyrovnali z pokutového kopu na konečných 2:2.

Slovácko vstoupilo do utkán s chutí a mělo více míč na kopačkách a vytvořilo si několik menších šancí. První změna skóre mohla přijít ve 14. minutě, kdy Kerbr stříleným centrem z levé strany našel Volešáka, kterého však zázračně vychytal gólman Pavlenka.

Vedení se nakonec ujali hosté z Ostravy. Obrana Slovácka si nepohlídala Marka Šichora, který dostal ideální přihrávku a nebyl pro něj problém dopravit míč do prázdné branky.

Nástup do druhého poločasu patřil Slovácku a ve 48. minutě bylo srovnáno. Z přímého kopu se ideálně trefil Ladislav Volešák, který nedal Pavlenkovi šanci, 1:1.

Slovácko otočilo zápas o šest minut později, když se po rohovém kopu odrazil míč k Petrovi, který našel Václava Ondřejku, který prostřelil brankáře Pavlenku podruhé, 2:1.

Slovácko sice hru kontrolovalo, ale náznaky dalších šancí zůstaly nevyužity. Baník tak udeřil v 79. minutě, kdy po hře rukou Ladislava Volešáka, zahrávali Slezané pokutový kop a Slovácko dohrávalo o muže v poli méně.

Fantišovu střelu sice Dušan Melichárek vyrazil, ale střela dobíhajícího Engelmanna skončila za jeho zády, 2:2. Slovácko ještě v závěru mělo výhodu standardní situace, ale ta zůstala bohužel nevyužita.