Report 11. kolo - 1.FC Slovácko - FC Slovan Liberec

Góly: 34. Valenta, 47. Došek, 49. Kerbr, 57. Došek – 62. Rybalka, 71. Hušek
Žluté karty: 24. Valenta, 73. Biolek, 86. Reinberk – 37. Sackey
Počet diváků: 4076
Sestava Slovácka: Melichárek - Šimko, Reinberk, Rada, Košút - Valenta (88. Trávník), Kerbr, Daníček, Biolek (84. Ondřejka) - Petr (78. Mezlík), Došek
Sestava soupeře: Kovář – Fleišman, Kelič, Kováč (C), Coufal (71. Kušnír) – Kalitvincev (59. Delarge), Pavelka, Šural, Rybalka, Sackey (46. Hušek) – Rabušic

Slovácko po 10 letech porazilo Slovan Liberec

Slovácko v 11. kole Gambrinus ligy zdolalo Slovan Liberec 4:2. O osudu utkání rozhodla desetiminutovka ve druhém poločase, kdy Slovácko vstřelilo tři branky. Do Klubu ligových kanonýrů vstoupil útočník Libor Došek, který dvěma brankami dovršil hranice 100 gólů.

Do utkání měli lepší vstup hosté z Liberce, kteří několikrát nebezpečně zahrozili a ve 22. minutě dokonce zazvonilo břevno za zády Dušana Melichárka.

Slovácko s přibývajícími minutami začalo mít více ze hry. Nejprve ve 32. minutě Biolek málo zvedl centr na volného Kerbra a gólman Kovář míč schoval do rukavic, ale o dvě minuty později poslal Biolem míč přesně na hlavu Jiřího Valenty, který vymetl šibenici, 1:0.

Do kabin odcházelo Slovácko za vedení 1:0 a více jak čtyři tisíce diváků poprvé vyprovázelo mužstvo do kabin potleskem za stavu, kdy Slovácko nejenom že vedlo, ale vůbec i v domácím prostředí vstřelilo jako první branku.

Nástup do druhého poločasu mělo Slovácko jako uragán. Nejprve ve 47. Jakub Petr poslal míč přesně na hlavu Libora Doška a Slovácko rázem vedlo o dvě branky. Fanoušci se ještě nestačili usadit po oslavách druhého gólu a ve 49. minutě to bylo 3:0. Matěj Biolek z pravé strany poslal míč do vápna, kde se nacházel volný Milan Kerbr, který poslal míč do sítě potřetí.

Slovácko hrálo i nadále aktivně a v 57. minutě přišel historický moment. Libor Došek si převzal míč, připravil si ho na střelu a krásnou ránou na zadní tyč vstoupil stou brankou do Klubu ligových kanonýrů, 4:0.

Liberečtí se však nevzdali a v 62. minutě přišlo první snížení. Liberec po rychlé akci udeřil po přihrávce Pavelky a zakončení Rybalka, 4:1. O deset minut později sice Slovan snížil dokonce na 4:2, když se trefil Huška, ale více již Slovácko svému soupeři nedovolilo a po zásluze tak zůstaly všechny tři body na Moravě.