Report 12. kolo - SK Sigma Olomouc - 1.FC Slovácko

Góly: 11. Houska, 55. Ordoš – 30. Kerbr, 32. Kerbr
Žluté karty: 32. Navrátil – 15. Reinberk, 70. Biolek, 80. Došek, 83. Havlík, 88. Valenta
Počet diváků: 4168
Sestava Slovácka: Melichárek - Šimko, Reinberk (75. Mezlík), Rada, Košút - Valenta, Petr (71. Havlík), Kerbr, Daníček, Biolek - Došek
Sestava soupeře: Blaha – Vidlička, Koutný, Škerle (C), Vepřek – Varadi (46. Schulmeister), Ordoš, Houska (89. Falta), Šindelář, Navrátil – Doležal (78. Lietava)

Slovácko veze z Hané bod po gólech Kerbra

Slovácko ve 12. kole Gambrinus ligy remizovalo na Hané se Sigmou Olomouc 2:2. O bodový zisk Slovácka se dvěma trefami postaral Milan Kerbr.

Vstup do utkání měli lepší domácí hráči, kteří se v 11. minutě dostali do vedení po standardní situaci, kterou zahrával David Houska, který poslal míč do sítě.

Slovácko mohlo vyrovnat ve 25. minutě, kdy míč kroutil mezi tři tyče jiří Valenta a domácí gólman musel předvést jeden ze svých zákroků.

Slovácko převzalo aktivitu a ve 30. minutě dokázalo srovnat. Jiří Valenta zahrával rohový kop, na který si nejvýše naskočil Milan Kerbr, který hlavou překonal domácího gólmana.

O dvě minuty později Slovácko dokonalo obrat v utkání a byl u toho opět Milan Kerbr, který zužitkoval centr z pravé strany a svou pátou brankou v sezóně poslal Slovácko do vedení 2:1.

Ve druhém poločase Sigma nejprve vyrovnala díky trefě Michala Ordoše z 55. minuty. Slovácko mohlo odpovědět po hlavičce Tomáše Košúta, ale jeho zakončení se mezi tři tyče nevešlo.

Sigma v závěru zatlačila Slovácko, ale obranný val nakonec domácím skórovat nedovolil, a tak si Slovácko přivezlo bod za remízu 2:2.