Report 13. kolo - 1.FC Slovácko - Dukla Praha

Góly: 73. Mareš
Žluté karty: 36. Došek, 39. Valenta, 48. Košút, 70. Kuncl – 19. Mareš, 23. Albiach
Počet diváků: 4034
Sestava Slovácka: Melichárek - Šimko, Rada (86. Trousil), Kuncl (88. Mezlík), Košút - Valenta, Petr (77. Ondřejka), Kerbr, Daníček, Biolek - Došek
Sestava soupeře: Rada – Romera, Vorel, Štětina, Mat. Hanousek (63. Vrzal) – Malý, Gedeon (C), Mar. Hanousek – Mareš (81. Božič), Albiach (32. Kalouda), J. Marek.

Slovácko prohrálo s Duklou Praha 0:1

Slovácko ve 13. kole Gambrinus ligy podlehlo doma pražské Dukle 0:1. Slovácko doplatilo na neproměňování šancí a ve druhém poločase rozhodl o osudu utkání Jakub Mareš, který po brejkové situaci prostřelil gólmana Melichárka...

Před zápasem proběhlo na hrací ploše slavnostní přijetí Libora Doška do Klubu ligových kanonýrů, kam se prostřílel dvěma góly v domácím zápase s Libercem.

Slovácko se od první minuty snažilo potvrdit výkony z posledních dvou zápasů. První vážnější šanci si Slovácko vytvořilo ve 12. minutě, kdy Milan Kerbr zakončoval hlavou centr Valenty, ale gólman Rada jeho šanci vychytal.

Ve 20. minutě to v ochozech stadionu v Uherském Hradišti zahučelo, když po centru Valenty zasahovala obrana před zakončením Milana Kerbra. Míč se však dostal k Petrovi, jehož střela šla těsně vedle.

Nejblíže bylo Slovácko vstřelení brance ve 35. minutě. Aktivní Valenta našel ve vápně Biolka, který hlavičkoval jenom do tyče.

O dvě minuty později mohlo udeřit na druhé straně. Josef Marek se objevil před Dušanem Melichárkem, ale jeho lob skončil nad břevnem.

I ve druhém poločase mělo Slovácko několik vyložených šancí, které volaly po gólu, ale Biolek ve své šanci přestřelil a i další pokusy mířily mimo tři tyče. A tak se po brejku radovali hosté.

V 73. minutě se prosadil Jakub Mareš, který zužitkoval přihrávku Kaloudy. Domácí hráči reklamovali ofsajdové postavení, ale to nic neměnilo na vedení hostů, 0:1.

Slovácko se snažilo o vyrovnání a v 84. minutě to vypadalo, že po střele Košúta a dorážce Doška se fanoušci Slovácka dočkají, ale Rada v brance Dukly dvakrát znovu čaroval.

Slovácko tak doma podlehlo Dukle 0:1.