Report 14. kolo - 1.SC Znojmo - 1.FC Slovácko

Góly: 90+3. Nepožitek– 10. Kerbr (pen.), 40. Ondřejka
Žluté karty: 9. Hnaníček, 12. Crnkić, 28. Hudec, 41. Hrubý – 27. Ondřejka, 66. Daníček, 66. Trousil, 90+2. Melichárek
Červené karty: 43. Rada
Počet diváků: 782
Sestava Slovácka: Melichárek - Šimko (87. Mezlík), Rada, Kuncl, Košút - Valenta, Kerbr, Daníček - Petr (44. Trousil), Ondřejka (68. Martan), Došek
Sestava soupeře: Hrubý – Mudra, Hnaníček (C) (86. Buchta), Hudec, Cihlář (57. Helísek) – Nepožitek, Okleštěk, Lacko (82. Reljić), Crnkić, Hrošovský – Vašíček

Slovácko porazilo v důležitém souboji Znojmo

Velmi důležité utkání odehrálo Slovácko v Brně se Znojmem, kam svěřenci trenéra Svatopluka Habance mířili v rámci 14. kola Gambrinus ligy. O osudu utkání nakonec rozhodl první poločas, ve kterém se střelecky prosadil Milan Kerbr a Václav Ondřejka, kteří svými trefami zajistili Slovácku důležité tři body.

Slovácko vstoupilo do utkání aktivně, ale byli to domácí, kteří provětrali rukavice Dušana Melichárka, který v 6. minutě musel zasahovat proti ráně Vašíčka.

O minutu později přišel první nebezpečný moment Slovácka. Ke střele se před pokutovým územím dostal Patrik Šimko a jeho projektil mířil těsně vedle levé tyče domácí branky.

V 9. minutě byl v pokutovém území přidržen Libor Došek a Slovácko mělo výhodu pokutového kopu. Míč si postavil Milan Kerbr, který svou šestou brankou v sezoně otevřel skóre utkání - 0:1.

Znojmo si pak vytvořilo několik zajímavých šancí, ale obrana Slovácka včele s gólmanem Melichárkem odolávala. Ve 21. minutě se hrstka domácích fanoušků dožadovala pokutového kopu i na druhé straně, ale při úniku Vašíčka byl u míče dříve Dušan Melichárek a následné přepadnutí se pískat nemohlo.

Ve 40. minutě se Slovácko radovalo podruhé, když z pravé strany utekl Václav Ondřejka, který propálil vše co mu stálo v cestě – 0:2.

Pořádné vzrušení přinesla 43. minuta. Domácí hráč zajel do Melichárka, který měl míč ve své moci. To se nelíbilo obraně Slovácka a po menší strkanici skončil na zemi jeden z domácích hráčů. Rozhodčí k překvapení obránce Tomáše Rady vytáhl červenou kartu i přesto, že Rada se do strkanice vůbec nezapojil.

Slovácko tak dohrávalo utkání o jednoho hráče v poli méně a ve druhém poločase měli domácí hráči hned několik zajímavých šancí, které však nedokázali zužitkovat. Již ve 48. minutě mířil nepřesně ve vyložené šanci Vašíček a v 62. minutě nevyzrál Crnkič na Dušana Melichárka.

S přibývajícími minutami Slovácko několikrát zahrozilo po brejkových situacích, které však zůstaly nevyužity a jak Došek, tak i Košút mezi tři tyče nemířili.

V samotném závěru se hráči Znojma přeci jen dočkali, když se v 93. minutě dostal k zakončení Radim Nepožitek, který prostřelil Dušana Melichárka.

Slovácko tak vybojovalo velmi cenné tři body na půdě Znojma a před reprezentační přestávkou se může tým v klidu připravovat na poslední domácí utkání roku 2013 se Slavií Praha, které se odehraje v sobotu 23. listopadu od 17:00 hod.

1 Dušan Melichárek 90 - 1 -