Report 15. kolo - 1.FC Slovácko - SK Slavia Praha

Góly: 38. Kerbr (pen.), 63. Došek, 90+2. Volešák
Žluté karty: 51. Šimko, 71. Šumulikoski, 82. Došek – 28. Lička, 37. Neves, 45. Petrák
Počet diváků: 4187
Sestava Slovácka: Melichárek - Šimko (65. Reinberk), Mezlík, Kuncl, Košút - Valenta, Šumulikoski, Petr (88. Volešák), Kerbr, Havlík (77. Trávník) - Došek
Sestava soupeře: Rakovan – Dostál (79. Škutka), Petrák, Škoda, Neves – Nitrianský (70. Zmrhal), Gecov (C), Lička, Koreš (46. Kisel), Prošek – Juhar

Slovácko vstřelilo tři branky v posledním domácím podzimním utkání

Lepší rozlučku s domácím publikem si Slovácko v 15. kole Gambrinus ligy snad ani přát nemohlo. I přesto, že do zápasu svěřenci Svatopluka Habance vstupovali hned bez pěti vykartovaných nebo zraněných hráčů, tak pražské Slavii nasázelo Slovácko tři branky a zvítězilo 3:0.

Slovácko zahrozilo hned ve 3. minutě, kdy si na Valentův centr naběhl Veliče Šumulikoski a hlavičkou vystrašil gólmana Rakovana, který míč mířící pod břevno vytáhl na rohový kop.

Pak se však taktovky ujali sešívaní, kteří byli aktivnější na míči a vytvořili si hned několik zajímavých příležitostí, které musel hasit Dušan Melichárek, který nakonec uhájil podruhé v sezoně čisté konto.

Slovácko tak šlo do vedení ve 38. minutě, kdy po strhnutí Košúta zahrávali domácí hráči pokutový kop. Ten sebevědomě proměnil Milan Kerbr, který poslal gólmana Slavie na opačnou stranu, 1:0.

I ve druhém poločase měli hosté několik zajímavých šancí, ale Melichárek v brance domácích dnes opravdu čaroval. Slovácko tak potrestalo Slavii podruhé v 63. minutě, kdy se po rohovém kopu dostal míč na hlavu Libora Doška, který načal druhou stovku ligových branek, 2:0.

Slovácko si hlídalo výsledek a v nastaveném čase přidal třetí branku střídající Ladislav Volešák, který zužitkoval přesný centr Michala Trávníka a uzavřel skóre utkání na konečných 3:0.