Report 16. kolo - FC Vysočina Jihlava - 1.FC Slovácko

Góly: 36. T. Marek, 39. Tlustý – 72. Valenta
Žluté karty: 60. Josl – 9. Košút, 38. Mezlík, 56. Valenta
Počet diváků: 2975
Sestava Slovácka: Melichárek - Šimko (86. Haša), Mezlík, Kuncl, Košút - Volešák (69. Havlík), Valenta, Šumulikoski, Kerbr, Daníček (69. Rada) - Petr
Sestava soupeře: Blažek – Mikula, Tlustý, Krejčí, Josl – Jungr (86. Karlík), Jánoš (90. Přeučil), Koloušek, T. Marek, Vaculík (C) (72. Kosak) – Harba.

Slovácko jede z Vysočiny s prázdnou

Slovácko v posledním ligovém zápase roku 2013 prohrálo na Vysočině 2:1. O osudu utkání rozhodly dvě slepené branky ve 36. a 39. minutě.

Slovácko bylo v zápase častěji na míči a snažilo se kombinovat, nicméně domácí obrana útoky Slovácka brzdila před pokutovým územím a zakončení Valenty, Daníčka a Šumulikoského končily mimo tři tyče, nebo v náručí gólmana Blažka.

Největší šanci na skórování mělo Slovácko po hodině, kdy, kdy se agilní Kerbr dostal s míčem do vápna, ale jeho zakončení šajtlí šlo vedle pravé tyče domácí svatyně.

Udeřilo tak na druhé straně. Jungr odcentroval z levé strany do pokutového území Slovácka, kde míč lehce tečoval Jánoš a před zcela odkrytou brankou neměl již Tomáš marek problém dopravit míč do sítě, 1:0.

O tři minuty později vedli domácí již 2:0. Lukáš Vaculík rozehrál standardní situaci na levé straně, ve vápně míč propadl k Petru Ttlustému, který domácímu týmu zajistil dvoubrankové vedení do šatny.

Slovácko ve druhém poločase mělo držení míče ve své moci a snížení na rozdíl jediné branky přišlo v 72. minutě, kdy dostal míč do velkého Vápna Jiří Valenta, který prostřelil Jaromíra Blažka, 2:1.

Domácí ve druhém poločase hrozili hlavně z rychlých brejků, které musel řešit Dušan Melichárek ve spolupráci s obranou.

Nakonec mohlo Slovácko přeci jenom vyrovnat, ale tvrdá hlavička Tomáše Košúta jen těsně minula domácí branku. Slovácko se tak s rokem 2013 rozloučilo porážkou 1:2.