Report 17. kolo - 1.FC Slovácko - FK Baumit Jablonec

Góly: 3. Petr
Žluté karty: 69. Diviš, 81. Petr
Počet diváků: 3945
Sestava Slovácka: Heča - Šimko, Rada, Kuncl, Košút - Šumulikoski, Kerbr, Havlík (65. Trávník), Diviš (88. Ondřejka) - Petr (84. Daníček), Došek
Sestava soupeře: Špit – Kysela, J. Štochl, Rossi, Vrzal – Novák (83. Pázler), Loučka (C), Kubista (72. Fantiš), Kopic, Čížek (58. Třešňák) – Doležal.

Úvod jara se vyvedl

Slovácko má za sebou úspěšný vstup do jarní části ligové sezony, když v domácím prostředí zdolalo Jablonec 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil již ve 3. minutě Jakub Petr.

Slovácko mělo vstup do utkání z říše snů. Jaroslav Diviš odcentroval nebezpečný centr do vápna, kde musel na míč vyběhnout Špit, jenž jej vyboxoval jen k volnému Jakubovi Petrovi, který střelou prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:0.

Slovácko pokračovalo v aktivní hře i v dalších minutách a hráči v bílých dresech mohli navýšit své vedení, ale jak šance Libora Doška, tak i následná rána Jardy Diviše si cestu mezi tři tyče nenašla.

Největší šance hostů přišla ve 35. minutě. Střelu ze strany přizvedl hlavou v pokutovém území Martin Kuncl, tak že přeletěl brankáře Heču, a skončil na břevně.

Poslední šanci prvního poločasu připravil agilní Diviš, který ve 42. minutě dostal přihrávku na pravou stranu, protáhl se až k brankové čáře, odkud zpětnou přihrávkou našel na přední tyči Doška, který však byl dobře pokrytý a k zakončení se nedostal.

I ve druhém poločase začalo Slovácko aktivně a ve 47. minutě dostal Libor Došek ideální centr od Jakuba Petra, ale jeho hlavička ´těsně minula svůj cíl.

Jablonec se snažil o vyrovnání ale Slovácko pozorně bránilo, a když už se míč vydal směrem k brance, tak jej zkrotil Milan Heča.

V samotném závěru Slovácko vyráželo k rychlým brejkům, kterými ohrožovalo jabloneckou branku, ale největší šanci hráči Slovácka překombinovali a druhé branky se diváci nedočkali.

Slovácko v úvodu jara zdolalo Jablonec 1:0 a v dalším kole zamíří k ligovému utkání do Mladé Boleslavi, které je na programu v pondělí 3. března od 18:00 hod.