Report 18. kolo - FK Mladá Boleslav - 1.FC Slovácko

2:0

Góly: 27. Kysela, 78. Chramosta
Žluté karty: 20. Petr, 34. Šumulikoski, 37. Valenta
Sestava Slovácka: Heča - Šimko, Rada, Kuncl, Košút - Valenta, Šumulikoski (65. Havlík), Petr, Kerbr, Diviš - Došek
Sestava soupeře: Diviš – Kysela, Dosoudil, Kúdela, Janíček (18. Bořil) – D. Jarolím, Ščuk, Štohanzl, Chramosta, Magera (72. Štajner) – Nešpor (69. Zahustel)

Slovácko v Boleslavi na body nedosáhlo

Slovácko v dohrávce 18. kola Gambrinus ligy prohrálo s Mladou Boleslaví 0:2.

Oba týmy začaly aktivně a diváci viděli v úvodu několik zajímavých šancí, kterým však chybělo přesnější zakončení, a tak střely Jakuba Petra, Patrika Šimka a Milana Kerbra svůj cíl nenašly.

Domácí tak ve 27. minutě šli do vedení z první vážnější šance. Po chybě obrany se míč dostal k Jarolímovi, který ho posunul mezi obránce nabíhajícímu Kyselovi, který se trefil přesně k pravé tyči.

V 51. minutě byl v pokutovém území zatahán za dres Libor Došek, ale i když se hráči Slovácka dožadovali pokutového kopu, tak se naopak odkopávalo od domácí branky.

Slovácko bylo ve druhém poločase aktivnější, ale snaha o vyrovnání opět končila na nepřesnosti v zakončení.

Tu největší šanci na vyrovnání nadvakrát neproměnil Libor Došek. Nejprve jeho hlavička přistála před Jaroslava Diviše, který ji však netrefil a po sérii odrazů se míč k Liborovi vrátil, ale následná hlavička skončila pouze v rukavicích domácího gólmana.

O osudu utkání tak definitivně rozhodla 78. minuta, kdy nejprve Heča fantasticky vychytal samostatný únik Chramosty, ale z následného rohu se ten samý hráč již nemýlil a poslal domácí hráče do dvoubrankového vedení.

V závěru utkání již diváci branku neviděli a Mladá Boleslav tak zvítězila nad Slováckem 2:0.

FK Mladá Boleslav – 1.FC Slovácko 2:0 (1:0)
Branky: 27. Kysela, 78. Chramosta

FK Mladá Boleslav: Diviš – Kysela, Dosoudil, Kúdela, Janíček (18. Bořil) – D. Jarolím, Ščuk, Štohanzl, Chramosta, Magera (72. Štajner) – Nešpor (69. Zahustel)

1.FC Slovácko: Heča – Kuncl, Rada, Košút, Šimko – Diviš, Šumulikoski (65. Havlík), Petr, Valenta, Kerbr – Došek.