Report 19. kolo - 1.FC Slovácko - Bohemians 1905

Žluté karty: 23. Kuncl, 36. Diviš, 53. Šimko, 84. Valenta – 37. Bartek, 45+1. Brabec, 49. Moravec, 78. Šmíd, 87. Hora
Červené karty: 74. Brabec
Počet diváků: 4076
Sestava Slovácka: Heča - Šimko, Mezlík, Kuncl, Košút - Valenta, Šumulikoski, Petr (85. Havlík), Kerbr (89. Ondřejka), Diviš - Došek
Sestava soupeře: Berkovec – Pauschek, Brabec, Šmíd, Krch (63. Jeremenko) – Jindřišek, Rada, Hora, Kuklys (33. Moravec), Bartek (81. Klavík) – Lietava.

Slovácko porazilo Bohemku 1:0

Slovácko v 19. kole Gambrinus ligy porazilo Bohemians Praha 1905 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil z pokutového kopu Libor Došek.

Zápas Slovácka s vršovickými klokany začal bojovnou hrou, která se ale odehrávala především ve střední části pole. První vzruch přišel pro domácí diváky až v jedenácté minutě, kdy z levé strany zahrával standardku Valenta, ale Kerbr hlavičkoval mimo.

Modrobílí zahrávali několik standardních situací ze střední vzdálenosti, ale k ohrožení Berkovce nedošlo. Naopak na druhé straně hrozil z dálky Rada.

Největší vzrušení dosavadní části hry přinesl domácí kapitán Libor Došek, který dostal přesný pas za obranu a ocitl se sám před Berkovcem, gólman klokanů dobře vyběhl a střelu vyrazil. O pár minut později si našel dobrou střeleckou pozici nejdříve Petr a po něm Kuncl, ale oba pokusy byly zblokovány.

Pár minut před koncem poločasu byl ve vápně faulován náš kapitán Libor Došek a sudí odpískal pokutový kop. Vytáhlý útočník se sám postavil k jeho zahrání a nedal střelou po zemi Berkovcovi jedinou šanci a otevřel skóre zápasu. O odpověď se na druhé straně snažil po standardce Krch, ale Heča byl pozorný.

Poslední velkou šanci poločasu měl Jaroslav Diviš, který hlavičkoval Kerbrův centr a k premiérové trefě v dresu Slovácka mu chyběly centimetry.

Krátce po začátku druhé půle Slovácko dvakrát nebezpečně zahrozilo. Nejprve sraženou střelu z první napálil Diviš přímo do připraveného Berkovce a po chvíli Košút z voleje orazítkoval břevno branky klokanů.

Blízko k druhé brance měli modrobílí po hodině hry, když Valenta vrátil pod sebe a nabíhající Šumulikoski vystřelil do míst, kde operoval brankář klokanů.

Vršovičtí měli jedinou větší šanci druhého poločasu po Kunclově faulu na Lietavu, ale kapitán zelených Jindřišek zahrál přímý kop do domácí zdi. V čtyřiasedmdesáté minutě dostal po faulu na Diviše druhou žlutou kartu v zápase Erich Brabec a bylo jasné, že klokani budou dohrávat v deseti.

Zápas poté pokračoval ve vlažnějším tempu a Moravané hrozili především z rychlých protiútoků po křídlech. Tři minuty před koncem řádné hrací doby předložil Valenta míč Kunclovi a ten z první mířil jen těsně mimo.

Slovácko tak i ve druhém domácím zápase v jarní části ligy zvítězilo 1:0 a upevnilo si 8. místo v tabulce Gambrinus ligy.

16 Patrik Šimko 90 - 1 -
17 Martin Kuncl 90 - 1 -
11 Jiří Valenta 90 - 1 -