Report 20. kolo - FK Viktoria Plzeň - 1.FC Slovácko

0:0

Žluté karty: 64. Kolář, 84. Limberský – 4. Rada, 52. Došek, 54. Šimko
Počet diváků: 8525
Sestava Slovácka: Heča - Šimko, Reinberk, Rada, Košút - Valenta (88. Mezlík), Šumulikoski, Petr (84. Havlík), Kerbr, Diviš (89. Ondřejka) - Došek
Sestava soupeře: Bolek – Řezník, Hejda (61. Hubník), Čišovský (46. Hrošovský), Limberský – Petržela, Procházka, Kolář, Horváth, Rezek – Tecl (74. Wágner)

Slovácko remizovalo v Plzni 0:0

Velmi cennou remízu si Slovácko veze z půdy mistrovské Plzně, kde hráči uhráli remízu 0:0. Na jednu stranu již ve 4. minutě neproměnili domácí pokutový kop, když zazvonila tyčka branky, kterou strážil Milan Heča. Na druhou stranu Slovácko si v zápase vytvořilo velké množství příležitostí, které však zůstaly nevyužity.

Začátek utkání patřil hráčům Plzně, kteří si vytvořili hned několik šancí a vstřelili i branku, ta však nemohla být pro ofsajdové postavení uznána.

V 5. minutě navíc sudí odpískal pokutový kop po skluzu Tomáše Rady, kterého odražený míč trefil do ruky a sudí ukázal na značku pokutového kopu. Míč si postavil Pavel Horváth, ale jeho střela mířila pouze do tyče.

Slovácko se s přibývajícími minutami osmělovalo čím dál častěji a hlavně úniky Jaroslava Diviše volaly po brance.

Gólová byla i situace z 18. minuty, kdy se po rohovém kopu dostal míč k Radovi, jehož střela se však od břevna odrazila pouze před brankovou čáru.

Po pětadvaceti minutách mohl otevřít skóre znovu agilní Diviš, který však patičku Jakuba Petra zužitkovat nedokázal. Podobně dopadl o několik vteřin později Jakub Petr jehož střela z hranice penalty mezi třemi tyčemi neskončila.

Hrálo se velmi aktivně na obou stranách a ani Plzeň nezůstávala pozadu. Ale šance Tecla a Rezka vychytal Milan Heča. Když už ho někdo překonal, tak gól, stejně jako v prvních minutách zápasu, nemohl být pro ofsajdové postavení uznán.

Scénář z prvního poločasu se opakoval i po změně stran a diváci na tribunách se určitě nenudili.

Opět se do zakončení dostal Jakub Petr a Jaroslav Diviš, ale stejně jako v první pětačtyřicetiminutovce jejich zakončení postrádalo potřebnou přesnost.

Když pak v poslední minutě nemířil přesně ani domácí Řezník, skončilo utkání bezbrankovou remízou 0:0.

16 Patrik Šimko 90 - 1 -
4 Tomáš Rada 90 - 1 -