Report 21. kolo - 1.FC Slovácko - Zbrojovka Brno

Góly: 14. Košťál (vlastní), 39. Petr, 62. Diviš, 65. Diviš, 90+2. Diviš
Žluté karty: 43. Šimko, 57. Rada, 79. Petr, 90. Košút– 40. Skalák, 60. Šisler
Počet diváků: 4782
Sestava Slovácka: Heča - Šimko, Rada, Kuncl, Košút - Valenta (76. Havlík), Šumulikoski, Kerbr (83. Lukáš), Diviš - Petr, Došek (71. Ondřejka)
Sestava soupeře: Hladký – Hyčka (83. Kunc), Buchta, Košťál, Pernica – Skalák, Šisler (73. Markovič), Zavadil, Fischer, Šumbera – Lutonský (77. Keresteš)

Slovácko rozstřílelo Brno 5:0

Slovácko doma vysoko zvítězilo 5:0 a odčinilo všechny domácí prohry se Zbrojovkou. Opět se prosadil Jakub Petr a hattrick nastřílel do sítě Brna Jaroslav Diviš.

Za ideálního fotbalového počasí začala sobotní bitva Slovácka a Zbrojovky. Jako první se do šance dostal v desáté minutě Kerbr, ale jeho hlavičku Košťál zblokoval. Chvíli po něm se dral do zakončení Došek, ale jeho srazil se ve vápně s Hladkým a sudí zapískal faul.

Aktivita Slovácka přinesla brzy ovoce. Ve čtrnácté minutě centroval Petr do hloučku ve vápně a Košťál si nízký centr srazil do vlastní sítě – 1:0. Na druhé straně mohl odpovědět Šisler, ale Košút střelu na Heču nepustil.

Mezitím se věci děly také v hledišti. Brněnští fanoušci opakovaně používali pyrotechniku a v domácím sektoru došlo také na pěsti. Hra však plynula dále a přelévala se ze strany na stranu. Dobrou šanci připravili Kerbr s Šimkem, ale centr ve vápně nikdo neusměrnil do sítě hostů.

Zuby ukázala i Zbrojovka. Největší šanci měl po půlhodině hry Zavadil, který chtěl trefit Skalákovu hlavičku uklidit za Heču, ale sám před brankářem modrobílých zklamal a přestřelil. Na druhou stranu se hnala dvojice Šumulikoski-Diviš, ale Košťál je zastavil.

Následoval parádní fotbalový moment v podání Košúta. Domácí stoper protáhl Hladkého střelou z velmi dlouhé vzdálenosti. Čtyřicátá minuta přinesla další branku do sítě Brna.

Divišův centrovaný balón vyrazil brankář Brňanů pouze na osamoceného Petra, který dokonalou střelou za pomoci břevna přidal druhou branku v našem dresu. Příznivci Hradišťanů tak trávili přestávku daleko spokojenější.

A mohlo být ještě lépe. Hned v první minutě druhé půle se hnal Kerbr sám vstříc brance soupeře, ale Hladký jej dobře vychytal. Další dobrou šanci měl Petr a hledal ještě Doška – nepřesně. Zbrojovka v druhém poločase působila poněkud bezzubým dojmem.

V šestapadesáté minutě si na centr Šimka naskočil Došek a hlavičkoval jen těsně nad. Nebývalou šanci na vstřelení první branky v dresu Slovácka měl Jaroslav Diviš. Po rohovém kopu propadla obrana Zbrojovky a Valenta skvělou přihrávkou našel bývalého útočníka Senice. Jeho střela však mířila těsně mimo.

Diviš se nakonec přece jen radoval. Hlavičku Doška ještě Hladký vyrazil, ale na dorážku sedmadvacetiletého útočníka v modrobílém dresu už byl krátký – 3:0. Diviš se chtěl mermomocí zbavit nálepky spalovače šancí, kterou si vysloužil v zápase s Plzní. A zimní posila se opravdu činila. Čtyři minuty po své premiérové brance v dresu Slovácka přidal další.

Brno chtělo rychle odpovědět a dvacet minut před koncem Skalák z první mířil k levé tyči, ale Heča se blýskl pohotovým zákrokem a držel nulu. Poslední dvacetiminutovka se nesla ve znamení střídání a neurovnané hry, do utkání za domácí zasáhli postupně Ondřejka, Havlík a Lukáš.

Vítězství domácích oslavili příznivci mexickou vlnou a vyvoláváním jména kouče Svatopluka Habance.

16 Patrik Šimko 90 - 1 -
4 Tomáš Rada 90 - 1 -
22 Tomáš Košút 90 - 1 -