Report 23. kolo - 1.FC Slovácko - AC Sparta Praha

Góly: 59. Krejčí
Žluté karty: 75. Diviš – 72. Holek, 83. Nhamoinesu
Počet diváků: 7127
Sestava Slovácka: Heča - Šimko (85. Trávník), Rada, Kuncl, Košút - Valenta, Šumulikoski, Petr, Kerbr, Diviš - Došek
Sestava soupeře: Vaclík – Nhamoinesu, Švejdík, Holek, Kadeřábek – Krejčí (89. Konaté), Hušbauer (80. Přikryl), Vácha, Mareček, Dočkal (90+1. Brabec) – Lafata

Slovácko těsně podlehlo Spartě

Slovácko doma na jaře poprvé ztratilo body. Před téměř vyprodaným stadionem svěřenci Svatopluka Habance předvedli koncentrovaný výkon, přesto prohráli 0:1 po brance Krejčího.

Modrobílí začali zápas sympaticky, ale první šanci měl ve čtvrté minutě po rohovém kopu hlavičkující Lafata. Na straně Slovácka do šestnáctky nadějně centroval Diviš a po něm Šumulikoski, ale Švejdík s Holkem dvakrát odvrátili.

Sparta byla častěji na míči, ale nebyla nebezpečnější. Naopak, za Slovácko potáhl míč po pravé straně Diviš a stříleně hledal Doška, tomu k míči chyběly centimetry. Následně Costa povalil Valentu, a ten zahrával standardku, ovšem pouze do rukou Vaclíka.

V pětadvacáté sprintoval Diviš opět po křídle a hledal Kerbra, ale ten byl tísněn dvěma sparťany. Na druhé strany málem otevřel gólový účet zápasu Dočkal. Milan Heča bravurně skočil a vytěsnil jeho žíni mimo.

Po půlhodince hry pobavil fanoušky střelou z dálky Košút, jen do rukavic Vaclíka. V šestatřicáté minutě pálil Valenta jen těsně mimo. Krátce poté Nhamoinesu ostře zajel do Diviše, zákrok zůstal nepotrestán a fanoušci Slovácka vstávali ze sedadel.

Vyrovnaný poločas více šancí nepřinesl. Pouze zblokovaný centr z levé sparťanské strany se otřel o břevno, ale Heča tento odraz kontroloval. Druhý poločas začal v podobném duchu jako první, ale na straně Sparty došlo k dosud nevětší šanci zápasu – Lafata z běhu pálil na vzdálenější tyč, ale Heča předvedl zákrok par excellence a vyrazil.

Na druhé straně se k hlavičce dostal Došek, Kuncl skvěle obešel Váchu a centroval. Hlavička domácího kapitána neměla potřebnou razanci. Pohroma pro Slovácko po bezmála hodině hry. Kadeřábek vyslal příkladnou kolmicí Krejčího a sparťanský záložník umně obstřelil jak Kuncla, tak Heču.

Dvacet minut před koncem Holek podržel před vápnem Doška a Valenta rozehrál na Petra. Petrovu střelu však zblokoval Mareček. O dvě minuty později mohl jít na Vaclíka Diviš, ale Holek jej přidržel a viděl žlutou. Následnou standardní situaci zastavila zeď.

V sedmasedmdesáté Diviš našel přesně v pokutovém území Petra, ten pálil z voleje a Vaclík měl s jeho střelou velkou práci. Těsně před koncem předepsané hrací doby sklepl Došek Valentovi a jeho tvrdá střela jen těsně minula tři tyče.

Slovácku nebylo umožněno vytvořit souvislý tlak, Sparta často přerušovala a zdržovala hru. Nakonec tak tři body putují do hlavního města.