Report 24. kolo - FC Baník Ostrava - 1.FC Slovácko

Žluté karty: 45+1. Vengřinek – 90+2. Kerbr
Červené karty: 90+1. Frydrych
Počet diváků: 5491
Sestava Slovácka: Heča - Šimko, Rada, Kuncl, Košút - Valenta (89. Trávník), Šumulikoski, Kerbr, Diviš (62. Havlík) - Petr, Došek
Sestava soupeře: Pavlenka – Sukup, Kaša, Frydrych, Vengřinek – Štěpán, Kukec, Greguš, Krmenčík – Škutka (38. Narh), Svěrkoš (81. Foltýn).

Slovácko zvítězilo gólem Kerbra

Tým Svatopluka Habance dokázal napravit nepovedené výsledky z posledních dvou duelů a vystoupal v tabulce minimálně do zítřka na šesté místo. Vítězství vystřelil Slovácku Milan Kerbr v nastaveném čase. Naopak domácí stále více zabředávají na dno prvoligové tabulky a stále víc a víc jim hrozí sestup do druhé ligy.

Ostrava šla do zápasu s vědomím, že jen plný bodový zisk je přiblíží reálné možnosti záchrany. Snad i proto trenér domácích František Komňacký nasadil od začátku svénejvětší eso Václava Svěrkoše. A byl to právě on, který mohl ve 12. minutě otevřít skóre, jenže po Škutkově přihrávce pálil mimo. Na opačné straně se nebezpečnou střelou prezentoval Košút, ale Pavlenka v brance domácích míč vytěsnil.

Týmy se sice snažily o aktivní hru a vybojovaly několik standardních situací, k přímému ohrožení branek to ale v první půli nevedlo, ač Narhova šance po centru Greguše gólem zaváněla, ale i tak se do kabin šlo za stavu 0:0.

Hostující gólman Heča musel být v permanenci už od první minuty druhé půle, o jeho koncentraci ale nemohlo být pochyb zákroky proti Kukecovým dvěma střelám, ale hlavně hlavičce Narha z 56. minuty a Svěrkošově pokusu o minutu později držely Slovácko i nadále ve hře.

S přibývajícím časem bylo jasné, že zápas může rozhodnout jediný gól, k tomu měla Ostrava v koncovce utkání velmi daleko, Slovácko více a více přebíralo otěže utkání a svědčily o tom také šance Kerbra a Valenty, ale ani hosté se ne a ne prosadit.

Bezbrankový stav, který už všichni považovali za nevyhnutelný se ale nekonal. V nastaveném čase se dostalo Slovácko do brejku, který hasil zákrokem na červenou kartu Frydrych a z následného přímého kopu vystřelil tři body Slovácku Milan Kerbr, který vymetl pavouky z šibenice domácí branky.