Report 25. kolo - FC Slovan Liberec - 1.FC Slovácko

Góly: 68. Rajnoch, 83. M.Jarolím (pen.) – 22. Kerbr
Žluté karty: 31. Diviš, 56. Petr, 84. Trávník
Červené karty: 82. Kuncl
Počet diváků: 3480
Sestava Slovácka: Heča - Šimko, Rada, Kuncl, Košút - Valenta (86. Lukáš), Šumulikoski, Kerbr, Diviš (77. Trávník) - Petr, Došek
Sestava soupeře: Kovář – Coufal, Pimpara, Rajnoch, Pokorný – Obročník (74. Budnik), M. Jarolím (89. Sackey), Pavelka, Kolár (46. Douglas), Frýdek – Luckassen

Slovácko v Liberci nakonec prohrálo 1:2

Dlouho to vypadalo, že by Slovácko mohlo z Liberce přivézt nějaký ten bod, ale nakonec liberecký Slovan vývoj utkání otočil a brankou z pokutového kopu v 83. minutě zvítězili domácí 2:1.

První vážnější šance zápasu přišla v 6. minutě, kdy Jaroslav Diviš našel osamoceného Valentu, který však z hranice velkého vápna nemířil přesně.

I tak to nakonec bylo Slovácko, které šlo ve 22. minutě do vedení. Vysoký centr do pokutového území doplachtil k Milanu Kerbrovi, který si míč zpracoval a svou desátou brankou v sezoně prostřelil gólmana Kováře – 0:1.

Stejný výsledek svítil na časomíře i při odchodu do kabin a zásluhu na tom měl i gólman Milan Heča, který vychytal několik nebezpečných šancí domácího týmu.

Ve druhém poločase se domácím podařilo vyrovnat v 68. minutě, kdy se po přímém volném kopu prosadil bývalý hráč Slovácka Jan Rajnoch, který hlavou přehodil gólmana Heču – 1:1.

O výsledku utkání nakonec rozhodla 82. minuta, kdy při souboji v pokutovém území viděl červenou kartu Martin Kuncl a domácí z penalty zvýšili na 2:1.

V posledních vteřinách zápasu zahrávalo Slovácko přímý volný kop z hranice velkého vápna, ale Michal Trávník tentokrát nenapodobil Milana Kerbra, který v minulém kole z podobné pozice rozhodl o výhře na Baníku.

Slovácko tak ani ve dvanáctém zápase na půdě Liberce nedokázalo zvítězit a odjíždělo s porážkou 2:1.

V dalším kole čeká Slovácko domácí utkání s týmem Olomouce. To se odehraje v sobotu 26. dubna od 19:00 hod.