Report 26. kolo - 1.FC Slovácko - SK Sigma Olomouc

Góly: 33. Valenta 90+2. Došek, 90+7. Valenta– 73. Schulmeister
Žluté karty: 44. Šumulikoski
Počet diváků: 4303
Sestava Slovácka: Heča - Reinberk, Rada, Košút - Valenta, Trávník (89. Mezlík), Šumulikoski, Petr (87. Havlík), Kerbr (76. Ondřejka), Daníček - Došek
Sestava soupeře: Zlámal – Vidlička (90+4. Rolinc), Dreksa, Škerle (41. Depetris), Javůrek – Zahradníček (72. Navrátil), Nepožitek, Šindelář, Pospíšil, Schulmeister – Varadi

Slovácko porazilo olomouckou Sigmu

Tempo utkání nebylo kvůli častému přerušování valné, přesto padaly branky a většina diváků se bavila. Dvěma brankami přispěl k vítězství Valenta, stou ligovou branku pověsil do šibenice Došek.

Fanoušci Slovácka se postarali v zápase šestadvacátého kola o skvělou atmosféru, ovšem kvůli jejich transparentu urážejícímu FAČR, musel být výkop o několik minut odložen a skandování „Pelta ven“ se neslo celým zápasem.

Z důvodu karetních trestů nastoupilo Slovácko s několika změnami a hned muselo čelit tlaku Sigmy. V sedmé minutě hrozili hosté po dvou dobře zahraných rohových kopech. Pak ale zahájil útok bílých Petr a našel Doška, který ale netrefil míč levou nohou. Po dalším centru Petra hlavičkoval osamocený Kerbr mimo.

Slovácko se muselo v prvním poločase často bránit, Vidlička se Schulmeisterem před sebou měli prázdnou bránu, ale jejich pokusy na čáře zlikvidoval nejdříve Košút a potom Kerbr. Po delší odmlce zaútočilo také Slovácko, Valentův volej však skončil vedle Zlámalovy branky.

Modrobílé ochozy se zaradovaly v třiatřicáté minutě. Došek v kleče zpracoval pro Valentu, který prošel důrazně mezi obránci Sigmy a střelou k pravé tyčce otevřel gólový účet zápasu. Slovácko kontrolovalo míč a do konce poločasu už Sigmě žádnou vážnou šanci nedovolilo do kabin šlo za vedení 1:0.

V devětačtyřicáté minutě předvedl své fotbalové umění Šumulikoski, dloubl míč přes obranu na Reinberka, který pálil z první, jenomže přímo do připraveného Zlámala.

Bílí hrozili za chvíli opět, po rohu se do míče opřel Šumulikoski a Zlámal udržel míč před brankovou čarou jen tak tak. Fanoušci domácích i hostí pokračovali v urážení vedení FAČR a zápas byl podruhé přerušen. Jak kotel domácích, tak část kotle hostů opustily stadion.

Dvakrát bylo Slovácko blízko druhé brance. Nejprve Kerbr převzal pas od Šumulikoskiho, přeloboval Zlámala, ale trefil břevno. Po rohovém kopu pak Kerbr trefil levou tyč Zlámalovy branky.

Slovácku se střelecká nemohoucnost vymstila, když čtvrt hodiny před koncem proklouzl mezi obránci Schulmeister a uklidil míč na pravou tyč.

Slovácko chtělo tři body a o vítězný gól se vytrvale snažilo, ale míče létaly kolem Zlámalovy branky. V nastaveném čase však prokletí zlomil Libor Došek, když utěšenou ranou z poza hranice vápna pověsil míč do šibenice a vstřelil tak svou stou ligovou branku v české lize.

Radost hledišti udělal ještě v poslední minutě nastavení Valenta, míč od Ondřejky pohodlně uklidil za Zlámalova záda a zpečetil tak osud utkání. Tři body zůstávají doma.

Klub se po zápase, v návaznosti na přerušení utkání, ohradil vůči chování fanoušků "Domácí fanoušci svým jednáním poškodili vlastní hráče i klub. Hráči jsou zklamáni z takového jednání, rozhodně nepřispívá jak výkonu, tak výsledku." Chování, které poškozuje klub odsoudil i majitel JUDr. Ing. Zdeněk Zemek. "Místo abychom se radovali z vítězství, budeme řešit sankce, které nám na základě chování diváků udělí DK FAČR."