Report 27. kolo - Dukla Praha - 1.FC Slovácko

Góly: 85. Pospěch – 89. Petr
Žluté karty: 33. Ouedraogo, 59. Berger, 79. Mareš – 40. Petr, 70. Kuncl, 83. Rada
Počet diváků: 1238
Sestava Slovácka: Heča - Reinberk, Rada, Kuncl, Košút - Valenta, Šumulikoski, Kerbr, Havlík (6. Diviš) - Petr, Došek
Sestava soupeře: Rada – Romera (73. Božič), Jeřábek, Štětina, Mat. Hanousek – Ouedraogo (88. J. Marek), Hlinka, Mar. Hanousek – Mareš (81. Černý), Pospěch, Berger.

Slovácko veze bod z pražské Julisky

Nakonec cenný bod získalo Slovácko na pražské Julisce. O vyrovnání se v samotném závěru utkání postaral Jakub Petr. Slovácko si však v zápase vytvořilo řadu zajímavých šancí, nastřelilo břevno a tyč a sahalo tak více než jen po bodu.

Slovácko začalo nebojácně a hned v úvodu si vytvořilo mírný tlak, ale domácí obrana hráče Slovácka do zakončení nepouštěla, když už v 6. minutě mířil mezi tři tyče Jiří Valenta, tak jej vychytal domácí gólman Rada.

Domácí se dostali k prvnímu vážnějšímu zakončení ve 21. minutě, ale zakončení Marka Hlinky chybělo několik centimetrů.

Fotbal hraný na Julisce se musel fanouškům líbit, protože oba týmy hrály hodně ofenzivně. Další velkou šanci Slovácka mělo Slovácko po rohovém kopu Valenty, ale míč šel z kopačky Jaroslava Diviše jen do tyče. Branková konstrukce zvonila ještě jednou a to po hlavičce Veliče Šumulikoského, který však mířil pouze do břevna.

Po změně stran se Slovácko ocitlo v největší šanci po hodině hry, kdy se před brankou ocitl Libor Došek, ale míč z jeho hlavičky zlikvidoval domácí gólman.

Slovácko mělo blíže ke gólu, vytvořilo si řadu zajímavých příležitostí, ale nakonec to byli domácí, kteří se v 85. minutě dostali do vedení. Při zahrávání přímého volného kopu byl sice v pokutovém území faulován Libor Došek, ale sudí nechali hru pokračovat a Zbyněk Pospěch překonal gólmana Heču.

Slovácko však nesložilo zbraně a aktivita se hráčům nakonec přeci jen vyplatila. V 89. minutě se po skrumáži v pokutovém území dostal míč k Jakubovi Petrovi, který vyrovnal na konečných 1:1.

Slovácko ve 27. kole Gambrinus ligy remizovalo na Dukle 1:1 a udrželo tak šesté místo s jednobodový náskokem právě před Duklou.

4 Tomáš Rada 90 - 1 -
17 Martin Kuncl 90 - 1 -