Report 28. kolo - 1.FC Slovácko - 1.SC Znojmo

Góly: 29. Došek, 65. Trávník
Žluté karty: 60. Rada, 74. Trávník, 88. Heča – 27. Cihlář, 79. Mudra, 81. Lacko
Počet diváků: 4298
Sestava Slovácka: Heča - Reinberk, Rada, Kuncl, Košút - Valenta, Trávník (83. Havlík), Šumulikoski, Petr, Diviš - Došek
Sestava soupeře: Hrubý – Hříbek, Buchta (66. Odehnal), Hnaníček (C), Mudra – Haurdič (56. Gál-Andrezly), Zeba, Crnkić, Lacko, Cihlář – Vašíček (46. Stáňa)

Slovácko si pohrálo se Znojmem

Slovácko doma hostilo zachraňující se Znojmo a velmi atraktivním výkonem jej přehrálo 2:0. V prvním poločase se prosadila domácí sedmička, Došek zakončoval netradičně nohou, druhý gól přidal Michal Trávník.

Levé křídlo modrobílé sestavy postihla zranění, chyběl Kerbr i Šimko a do základní sestavy se tak dostali Trávník s Reinberkem. Slovácko mělo gólovou šanci už ve třetí minutě. Konkrétně Jaroslav Diviš ukázkově obešel Buchtu a hnal se sám na Hrubého, kterého přeloboval a míč se od tyče vydal směrem za branku.

Aktivitu od první minuty převzali domácí a další šance přišly záhy. Nejdříve pálil Valenta z hranice vápna jen těsně mimo, v deváté minutě poslal Petr centr na Doška, který jen tak tak zachytil Hrubý a o minutu později završil smršť šancí únik dua Petr-Šumulikoský. Druhý jmenovaný opět lobem překonal brankáře Znojma, ale míč o několik centimetrů minul tyč.

Hosté zahrozili pouze po ojedinělém úniku Vašíčka, ten mířil přímo na Heču. Poté přišly další šance Slovácka, Hrubý hasil chyby svých spoluhráčů a postupně chytil střely Petra a dvě Doška. V osmadvacáté minutě však musel konečně kapitulovat.

Po volném kopu Valenty vrátil Petr balón na Libora Doška, který zůstal ve vápně osamocen, napřáhl pravačkou a vymetl vzdálenější roh branky Hrubého – 1:0. Po vstřelené brance tempo hry opadlo a ke slovu se dostali ofenzívní hráči soupeře, obrana Slovácka byla pozorná.

Druhý poločas začalo opět lépe Slovácko, ale v žádnou velkou šanci si nevypracovalo. Naopak na druhé straně hrozil střídající Andrezly Gal. Jeho střela z vápna šla jen o centimetry mimo. Následně se podruhé v zápase radovali domácí fanoušci z gólu. Valenta prudce centroval do vápna a Michal Trávník jeho střelu tečoval za záda Hrubého. Branka na 2:0 tak byla třešničkou na jeho skvělém výkonu.

Znojmo přidalo a mělo dvě brankové příležitosti. Nejdříve Crnkićovu nabídku nebyl žádný ze Znojemských hráčů schopen usměrnit do branky a později pálil Hnačíněk po standardce mimo tři tyče.

V závěru zápasu se do dobré šance dostal Libor Došek. Tísněn však hlavičkoval vysoko nad bránu hostů a po souboji se Zebou musel být ošetřen. V nastavení Kunclovu střelu vychytal Hrubý a po rohu hlavičkoval do tyče Košút. To už se odečítaly poslední vteřinky zápasu a za pokřiky domácích fandů „Mistři Moravy“ zápas skončil.

29 Milan Heča 90 - 1 -
4 Tomáš Rada 90 - 1 -