Report 29. kolo - SK Slavia Praha - 1.FC Slovácko

Góly: 71. Gecov – 85. Trousil
Žluté karty: 39. Trousil
Počet diváků: 4533
Sestava Slovácka: Heča - Reinberk, Mezlík, Kuncl, Košút (36. Trousil) - Valenta, Trávník (77. Havlík), Šumulikoski, Kerbr - Petr (68. Diviš), Došek
Sestava soupeře: Černý – Dostál, Smejkal, Škoda, Neves – Nitrianský, Hrubý (67. Zmrhal), Boudjemaa, Gecov, Piták (53. Juhar) – Necid (80. Vošahlík)

Slovácko remizovalo v pražském Edenu 1:1

Hráči Slovácka ve 29. kole Gambrinus ligy uhráli remízu 1:1 v pražském Edenu a v posledním kole se v přímém souboji s Teplicemi porvou o páté místo v ligové tabulce.

Slovácko rozhodně v pražském Edenu nezačalo špatně a mělo míč častěji na svých kopačkách. Domácí hráči hrozili převážně z rychlých protiútoků, které však likvidoval výborně chytající Milan Heča.

Již v sedmé minutě Slovácko dobře zakombinovalo po ose Šumulikoski, Valenta, ale gólman Černý včas vyběhl.

V 17. minutě uvolnil Michal Trávník přízemním pasem Jakuba Petra, jehož křižná střela z patnácti metrů jen o kousek minula domácí bránu.

I Slavia si vytvořila několik šancí, ale Necid, Gecov a Škoda narazili na připraveného Milana Heču.

Těsně před poločasem se ve vyložené šanci ocitl Milan Kerbr, který z levé strany šel sám na gólmana Černého, který si však s jeho prudkou střelou poradil.

Ve druhém poločase mohl poslat Slovácko do vedení Veliče Šumulikoski, ale jeho hlavičku vytáhl robinzonádou Černý.

Udeřilo tak na druhé straně, když v 71. minutě Nitranský našel volného Gecova, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě 1:0.

Slovácko však nesložilo zbraně a  nakonec zaslouženě vyrovnalo. Nejprve minul v zajímavé šanci Jirka Valenta, ale v 85. minutě se po centru Mezlíka dostal k zakončení Jan Trousil, který překonal gólmana Černého 1:1.

Nakonec to mohlo být Slovácko, které mohlo ze Slavie odjet se třemi body. V poslední minutě utkání centroval z pravé strany Jaroslav Diviš, který našel v ideální pozici Milana Kerbra, který však ve stoprocentní šanci netrefil prázdnou bránu.

Slovácko tak remizovalo v pražském Edenu 1:1 a v posledním kole se utká o 5. místo doma s Teplicemi. Utkání se odehraje v sobotu 31. května od 18:00 hod.