Report 30. kolo - 1.FC Slovácko - FK Teplice

Góly: 7. a 39. Litsingi
Žluté karty: 21. Šumulikoski - 25. Vůch, 59. Vondraášek, 73. Krob
Počet diváků: 4295
Sestava Slovácka: Heča - Trousil (85. Břečka), Reinberk (72. Havlík), Mezlík, Kuncl - Valenta, Trávník (45. Lukáš), Šumulikoski, Petr, Diviš - Došek
Sestava soupeře: Slavík - Hošek, Jablonský, Krob, Matula, Takács, Vondrášek - Litsingi (82. Chukwuma), Ljevakovič (89. Klimpl), Vůch -. Salami (67. Fenin)

Slovácko je šesté, Teplicím podlehlo 0:2

Teprve druhému klubu se podařilo na jaře odvést body z Uherského Hradiště. Po pražské Spartě si odváží tři body hosté z Teplic. Slovácku se poslední zápas příliš nevydařil a žlutomodří tak po brankách Litsingiho uhájili pátou pozici.

Fanoušci Slovácka přivítali domácí fotbalisty efektním choreem a děkovným transparentem. Iniciativu však na začátku zápasu převzali Severočeši a záhy slavili branku. Krob překvapil obranu Slovácka dokonalou přihrávkou, kterou za Heču usměrnil Afričan Francis Litsingi.

Za domácí vedl útoky především Diviš po pravé straně, ale vyrovnat stav se mu nepodařilo. Slovácko tvořilo hru, ale přes obrannou hráz vystavěnou Teplickými se dostávalo jen těžko. Když už bílí pronikli blíže bráně soupeře, nedařilo se jim přesně zakončit.

V šestatřicáté minutě propadl teplické obraně míč až na osamoceného Trávníka, který se snažil o zakončení hlavičkou, Slavíka však přehodit nedokázal. Minuta 39 přinesla Slovácku druhou pohromu – Vůch se protáhl po levé straně a našel Litsingiho. Postrach všech ligových obran pověsil míč do šibenice a zařídil tak svému týmu dvoubrankové vedení.

Slovácko převzalo v druhém poločase iniciativu a snažilo se dobýt teplickou tvrz, hosté se však zatáhli na svou polovinu a urputně bránili každý centimetr trávníku. V sedmačtyřicáté minutě Valenta zahrával přímý kop z dobré pozice, jeho střelu tečovala zeď přímo do náruče Slavíka.

Obrovskou šanci připravil v 52. minutě Diviš Doškovi, ten ale těsně před Slavíkem nedokázal míč usměrnit do branky. Další větší šance jsme v následujících minutách neviděli. Až v sedmdesáté minutě pálil z otočky Lukáš a Slavík měl s jeho střelou co dělat.

Teplice hrozily z brejků, Fenin ani Chukwuma však své příležitosti nevyužili. Slovácko tak prohrálo poslední zápas sezony s Teplicemi 0:2 a končí na šestém místě. Přesto fanoušci připravili fotbalistům Slovácka rozlučku, na kterou nejspíš jen tak nezapomenou.