Report Pohár České pošty - FK Pardubice - 1.FC Slovácko

Góly: 6. Kakrda – 64. Kerbr, 86. Ondřejka
Žluté karty: 24. Košút
Počet diváků: 947
Sestava Slovácka: Heča - Reinberk, Rada (62. Daníček), Mezlík, Kubáň, Košút - Volešák, Valenta, Kerbr, Havlík (45. Petr) - Ondřejka
Sestava soupeře: Čihař – Přibyl, Šejvl, Němeček, Norek – Dostálek (70. Hundák), Řezníček, Jeřábek, Rešetár – T. Kakrda, Hodas (75. Fusek

Slovácko v poháru postoupilo do 4. kola

Slovácko se v rámci 3. kola Poháru České pošty představilo na půdě druholigových Pardubic, kde nakonec svěřenci trenéra Svatopluka Habance zvítězili 2:1. Postup se však nerodil lehce.

I když Slovácko bylo po celou dobu utkání aktivnější na míčí, tak komplikace přišla v 6. minutě, kdy se po chybě v defenzivě dostal k zakončení Kakrda, který prostřelil Milana Heču a domácí vedli 1:0.

Slovácko mohlo vyrovnat v 16. minutě, ale střela Radka Mezlíka skončila pouze na brankové konstrukci. Slovácko drželo míč a domácí hrozili z rychlých protiútoků a několikrát musel zasahovat Milan Heča.

Výborný zákrok vytáhl odchovanec Slovácka po hodině hry, kdy domácí hráči potrápili obranu Slovácka, ale Heča domácího Hodase vychytal.

O tři minuty později bylo vyrovnáno, když se po kombinační akci přesně trefil střelec posledních zápasů - Milan Kerbr, který srovnal na 1:1.

V 74. minutě mohl vývoj utkání otočit Jiří Valenta, ale jeho tvrdá střela skončila opět pouze na tyči.

Postupovou branku tak Slovácko vstřelilo v 86. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil hlavou Václav Ondřejka.

Slovácko tak postoupilo do 4. kola poháru, ve kterém se utká dvoukolově s Mladou Boleslaví.