Report Pohár České pošty - FK Mladá Boleslav - 1.FC Slovácko

Góly: 40. Smejkal
Žluté karty: 52. Chramosta – 50. Šimko, 56. Trávník, 57. Reinberk, 87. Rada
Červené karty: 23. Johana
Sestava Slovácka: Heča - Reinberk, Rada, Kubáň (45. Šimko), Košút - Valenta, Trávník (61. Havlík), Šumulikoski, Kerbr, Biolek - Ondřejka (61. Haša)
Sestava soupeře: Diviš – Kysela, Johana, Smejkal, Kúdela – Jarolím, Ščuk – Štohanzl (87. Štípek), Štajner, Chramosta (76. Jeslínek) – Nešpor (80. Šultes)

Slovácku se na půdě Boleslavi nedařilo

Slovácko nezúročilo početní převahu a prohrálo v Mladé Boleslavi 1:0. Odveta je na programu příští pátek 11.10. v 17:30.

Úvod zápasu patřil agilnějším boleslavským hráčům. Nejprve hlavičkoval nad bránu Smejkal, poté pálil z dálky nepřesně Ščuk.

V 15. minutě si Boleslav vypracovala první vážnější příležitost, Ščuk však bránu nakonec minul.

Hned o minutu později šlo Slovácko do brejku, Valenta nahrál Biolkovi, který dobře odcentroval do pokutového území, ale Ondřejkovi se nepovedlo ideálně zakončit.

Ve 23. minutě se řítil do šance slovácký Biolek, boleslavský Johana nestíhal, srazil Biolka k zemi a jako poslední bránící hráč viděl červenou kartu.

Po sérii faulů a nepřesností na obou stranách mělo Slovácko ve 37. minutě výhodu standartní situace, Kerbr však míč přepálil.

Standartka Boleslavi ve 40. minutě však přinesla ovoce, když Štajner nahrál na hlavu Smejkala, který zakončil k tyči – 1:0.

Už o minutu později mohl být náskok severočechů vyšší, Chramosta ale ani nadvakrát nepřekonal Heču.

V nastaveném čase prvního poločasu mohl ještě srovnat Ondřejka, který hlavičkoval po nahrávce Biolka. Jeho střela však mezi tři tyče neprošla.

Začátek druhého poločasu patřil Slovácku, Ondřejkovu střelu vyrazil brankář Diviš jen tak tak na roh.

Mezi 50. a 60. minutou byla hra rozkouskována fauly. Kartónek žluté barvy dostal postupně slovácký Trávník, Šimko, Reinberk i boleslavský Chramosta.

Mladá Boleslav se snažila dostávat do útoků, ty ale ztroskotávaly na slovácké obraně.

V 77. minutě měl na noze vyrovnání Veliče Šumulikoski, který těsně minul boleslavskou bránu po skvělé nahrávce Biolka.

Ve zbytku zápasu ztratila hra úroveň a zápas se jen dohrával.

23 Petr Reinberk 90 - 1 -