Příprava2013/14
Širůch Staré Město 11. 1. 2014 | 11:00:00
5:1

Slovácko porazilo Kroměříž 5:1

Slovácko v prvním přípravném zápase rok 2014 hostilo třetiligovou Kroměříž, kterou svěřenci Svatopluka Habance zdolali 5:1

Slovácko bylo podle očekávání od prvních minut aktivnějším celkem a v 7. minutě po faulu na Filipa Hlúpika šlo do vedení penaltovým gólem Romana Haši – 1:0.

Mezi 15. a 17. minutou se Slovácko radovalo hned dvakrát. Nejprve se míč po ose Hlúpik, Petr, Valenta dostal k Civičovi, který tvrdou a přesnou ranou na zadní tyč překonal Maráka podruhé. O dvě minuty později našel Civič ve vápně Romana Hašu, který svým druhým gólem zvýšil již na 3:0.

Hosté z Kroměříže do poločasu alespoň snížili, když po souboji Prajzy se Šturmou odpískal sudí pokutový kop i pro hosty. Míč si postavil Petr Chyla, který nedal Hečovi šanci - 3:1.

Slovácko přidalo čtvrtou branku ve 34. minutě, kdy Hlúpik vysunul přihrávkou Patrika Šimko, který postupoval z úhlu na brankáře Maráka, kterého tvrdou střelou na zadní tyč prostřelil - 4:1.

Ve druhém poločase vyložených šancí ubylo a po hodině hry navíc Slovácko dohrávalo o deseti hráčích, když byl zraněný Roman Haša a Slovácko již nemohlo střídat.

I tak Slovácko mělo několik šancí. Zejména ta Milana Kerbra ze 64. minuty volala po gólu, ale hostující gólman vytáhl reflexivní zákrok.

Nakonec se Milan Kerbr přeci jenom prosadil. Radek Mezlík přihrávkou za obranu Kroměříže vysunul Reinberka, který na zadní tyči viděl Kerbra, který přidal pátou branku Slovácka.

1.FC Slovácko – SK HS Kroměříž 5:1 (4:1)
Branky: 7. Haša (pen.), 15. Civič, 17. Haša, 34. Šimko, 85. Kerbr – 23. Chyla (pen.)

1.FC Slovácko: Heča (46. Melichárek) – Šimko (46. Kuncl), Trousil (46. Rada), Košút (46. Mezlík), Prajza (46. Reinberk) – Civič (46. Kerbr), Šumulikoski (46. Daníček), Valenta (46. Trávník), Hlupík (46. Havlík) – Petr (46.Ondřejka) – Haša

5. Mladá Bol. 21 9 7 5 32:22 34

6. Teplice 21 8 6 7 25:19 30

7. Karviná 21 8 5 8 30:32 29

8. Jablonec 21 7 7 7 33:28 28

9. Dukla 21 7 5 9 26:24 26

10. Slovácko 21 5 10 6 23:27 25

11. Brno 21 3 13 5 21:29 22