Příprava2013/14
Lanžhot 17. 1. 2014 | 14:00:00
1:1

Se Slovanem Bratislava smírně 1:1

1.FC Slovácko v dalším přípravném zápase zamířilo do Bratislavy, kde se utkalo se slovenským mistrem. Utkání nakonec skončilo remzou 1:1, když diváci viděli obě branky v prvním poločase.

Slovácko nevstoupilo do utkání šťastně a již ve 4. minutě šel domácí Slovan do vedení po standardní situaci, po které vznikla skrumáž a míč do sítě dopravil Milinkovič, 1:0.

Domácí byli v prvních minutách aktivnější a Slovácká branka byla několikrát v ohrožení. S přibývajícími minutami si šance začalo tvořit i Slovácko. Ve 21. minutě mohl vyrovnat Václav Ondřejka, který se dostal k zakončení, ale jeho střela bez přípravy cíl netrefila.

Slovácko se dočkalo vyrovnání ve 34. minutě, kdy z hranice 20 metrů zahrával přímý volný kop Milan Kerbr, který svou levačkou poslal míč do pravé šibenice domácí branky – 1:1.

Stejný hráč mohl ve druhém poločase vývoj utkání otočit, když se dostal k zakončení z pěti metrů, ale míč mu vůbec nesedl, a tak Milan Kerbr branku přestřelil.

Podobně dopadl v 81. a v 87. minutě i Jiří Valenta, který se ocitl ve dvou velkých šancích, ale ani jednu nedokázal z blízka zužitkovat. Slovácko tak v Bratislavě remizovalo 1:1.

ŠK Slovan Bratislava - 1.FC Slovácko 1:1 (1:1)
34. Kerbr

Sestava 1.FCS:

1. poločas: HečaDaníček, Rada (C), Košút, Reinberk - Valenta, Bartoš, Petr, Ondřejka, Kerbr - Holek

2. poločas: Melichárek - Šimko, Košút, Mezlík, Prajza - Kerbr, Valenta, Havlík, Šumulikoski, Ondřejka - Holek

5. Teplice 25 11 7 7 33:22 40

6. Zlín 25 10 8 7 31:27 38

7. Jablonec 25 8 8 9 37:34 32

8. Dukla 25 8 6 11 32:30 30

9. Liberec 25 7 8 10 21:25 29

10. Slovácko 25 6 11 8 24:31 29

11. Karviná 25 8 5 12 33:41 29

12. Brno 25 4 14 7 27:35 26