Příprava2013/14
Žilina (hřiště Strážov) 22. 1. 2014 | 13:00:00
1:2

Slovácko porazilo Žilinu 2:1

Ke svému čtvrtému přípravnému utkání zajíždělo Slovácko na neutrální půdu do Sence, kde se hráči utkali se slovenskou Žilinou. Svěřenci Svatopluka Habance otočili vývoj utkání a Žilinu porazili 2:1.

Opatrný první poločas příliš šancí na skórování nenabídl a gólově se ujal až rychlý brejk Žiliny ve 38. minutě, kdy se trefil William, který dostal přihrávku před bránu a překonal bezmocného Melichárka.

Slovácko vyrovnalo krátce po přestávce, když po centru Milana Kerbra zahrál v pokutovém území rukou jeden z domácích hráčů a Slovácko dostalo výhodu pokutového kopu. Míč si postavil Martin Holek a vyrovnal na 1:1.

Ve druhém poločase nejprve mohl v 58. minutě poslat Slovácko do vedení znovu martin Holek, ale jeho hlavička branku netrefila. V 63. minutě se pak k zakončení zpoza vápna dostal Bartoš, ale ani jeho projektil v síti neskončil.

Rozhodující moment utkání tak přišel v 76. minutě, kdy se v pokutovém území nejlépe orientoval Tomáš Košút, který hlavou překonal domácího gólmana – 2:1.

FK Žilina – 1.FC Slovácko 1:2 (1:0)

Sestava 1.FC S: Melichárek – Reinberk (60. Daníček), Mezlík (60. Košút), Rada (60. Trousil), Kuncl (60. Šimko) – Ondřejka (46. Kerbr), Petr, Havlík, Šumulikoski (60. Bartoš), Prajza (60. Valenta) – Holek (60. Došek)

6. Sparta 10 4 3 3 9:7 15

7. Zlín 10 4 2 4 11:11 14

8. Teplice 10 3 4 3 14:15 13

9. Bohemians 10 3 4 3 7:8 13

10. Dukla 10 3 2 5 10:18 11

11. Slovácko 10 1 5 4 8:9 8