Příprava2013/14
Stadion Trenčín 25. 1. 2014 | 11:00:00
5:3

Slovácko v přípravě porazilo Trenčín 5:3

Slovácko v předposledním přípravném zápase před odletem na herní soustředění do Turecka přivítalo ve Starém Městě tým Trenčína, který svěřenci Svatopluka Habance porazili 5:3.

I když bylo sobotní dopoledne slunečné, tak teploměr ukazoval -10°C a k tomu foukal nepříjemný vítr. I tak fanoušci, kteří utkání navštívili své přítomnosti nelitovali a viděli hned osm branek.

První velkou šanci utkání si vytvořili hosté z Trenčína, kteří již ve 2. minutě vyzkoušeli pozornost gólmana Heči, který vyrazil střelu Jaira a Michal Trávní odražený míč poslal do bezpečí.

Na druhé straně mohlo jít Slovácko do vedení ve 12. minutě. Milan Kerbr vystihl přihrávku jednoho z hostujících hráčů a jeho technická střela ze střední vzdálenosti orazítkovala tyč hostující brány.

Ve 21. minutě se Slovácko dočkalo. Po rychlé akci byl uprostřed hřiště faulovaný Diviš, rozhodčí ponechal domácímu celku výhodu, kterou využil Valenta jenž postupoval do otevřené obrany Trenčína. Přesnou přihrávkou našel Libora Doška, který prostřelil brankáře Šemrinece, 1:0.

Hosté do poločasu vyrovnali, když si na centr hbitého Van der Kessela naběhl Jairo, jenž balon přehodil nad padajícího Heču a poté jej pohodlně dorazil do prázdné branky – 1:1.

Ve druhém poločase Slovácko vstřelilo dvě slepené branky. Nejprve si Da Silva v 54. minutě srazil do vlastní sítě míč po centru Milana Kerbra a o minutu později se po fatální chybě obrany prosadil sám Kerbr a Slovácko rázem vedlo 3:1.

Hosté kontrovali v 57. minutě, kdy po rychlé akci snížili na rozdíl jediné branky. Z toho se však Trenčín neradoval dlouho a v 58. minutě se po centru Patrika Šimko prosadil hlavou Martin Holek – 4:2.

Brankové hody pokračovaly i nadále a v 73. minutě se po rychlé akci hostů prosadil v pokutovém území Van der Kessel, který snížil na rozdíl jediné branky.

V 85. minutě přišla poslední branka utkání. Po závaru v pokutovém území Trenčína se k míči dostal Havlík, který se elegantně uvolnil a upravil na konečných 5:3.

1.FC Slovácko – AS Trenčín 5:3 (1:1)
Branky: 21. Došek, 54. Silva (vla.), 55. Kerbr, 58. Holek, 85. Havlik.

1. FC Slovácko: Heča – Šimko (65. Reinberk), Košút, Rada (46. Mezlík), Daníček (65. Kuncl) – Kerbr (65. Civič), Bartoš (65. Petr), Valenta (65. Šumulikoski), Trávník (46. Havlík), Diviš (65. Ondřejka) – Došek (46. Holek)

6. Teplice 16 6 5 5 20:17 23

7. Bohemians 16 5 7 4 15:14 22

8. Jablonec 16 5 6 5 21:20 21

9. Zlín 16 5 5 6 18:23 20

10. Dukla 16 5 4 7 18:29 19