Stadion Trenčín 5. 7. 2014 | 15:00:00
3:0

Slovácko nestačilo na Trenčín

V dalším přípravném utkání hráči 1.FC Slovácko nestačili na tým AS Trenčín.

Utkání plné ostrých zákroků začalo lépe mužstvo Trenčína, které bylo evidentně v závěrečné fázi přípravy. Rychlostními typy hráčů dělalo obraně Slovácka veliké problémy a prvních dvacet minut podnikali jeden nebezpečný útok za druhým. Po dvaceti minutách hry, ale zároveň za stavu dva nula pro Trenčín se hra plná ostrých zákroků vyrovnala. Za zmínku stojí především hezká kombinace Šumulikoského, Valenty a Doška, zakončená slabou střelou.  Nepříjemností bylo i zranění Bartoše po ostrém zákroku.

Ve druhém poločase se hrál vyrovnaný zápas plný pološancí na obou stranách. Slovácko přidalo na důrazu, ale šance Kerbra či Civiče zůstali bez gólového efektu. Hlavně Civičova akce byla zakončena po ostrém skluzu trenčínského hráče a Civič musel jako druhý hráč z utkání pro zranění odstoupit. Z následného útoku Trenčín zvýšil skóre na 3:0. Tento výsledek už se do konce utkání nezměnil.

Habanec:  „Tak dnes nám tímto utkáním skončila ta nejhrubší čtrnáctidenní příprava a myslím si, že to dnes bylo i vidět. V prvním i druhém poločase byl o čtrnáct dnů někde jinde, a opravdu i ta kvalita těch hráčů je obrovská. My jsme v určitých pasážích utkání byli pod velkým tlakem, ale i s těma dřevěnýma nohama jsme byli schopni hrát tu naši hru. V pohybu, v držení míče a pod vysokým presingem Trenčína, který presoval  až v pěti hráčích, což jsem už dlouho neviděl.“

AS Trenčín - 1.FC Slovácko 3:0 (2:0)
1.poločas Heča – Banasík, Rada, Košút, Reinberk – Diviš, Valenta, Bartoš, Havlík, Civič – Došek
2.poločas Heča – Kuncl, Břečka, Mezlík, Šimko – Diviš, Trávník, Šumulikoski, Sadílek, Civič - Kerbr

6. Zlín 29 10 8 11 32:35 38

7. Dukla 29 10 7 12 38:35 37

8. Jablonec 29 8 12 9 41:38 36

9. Liberec 29 9 9 11 27:28 36

10. Karviná 29 9 7 13 39:47 34

11. Brno 29 6 14 9 32:41 32

12. Slovácko 30 6 14 10 29:38 32

13. Bohemians 29 7 7 15 22:38 28