Příprava2014/15
Žilina (hřiště Strážov) 28. 6. 2014 | 18:00:00
1:1

Slovácko porazilo Žilinu 2:1

V sobotu od 16:00 přivítalo v přípravném dvojutkání 1.FC Slovácko celek nejvyšší slovenské fotbalové soutěže MŠK Žilinu.

Od úvodu velmi aktivně hrající tým ze Žiliny dělal obraně Slovácka znatelné problémy, ale gólman Melichárek držel výbornými zákroky čisté konto. Ale i Slovácko se dostalo několikrát do gólové situace a především šance Valenty nechala vyniknout gólmana Žiliny.

Ve druhém poločase už to bylo Slovácko, které se snažilo určovat tempo hry a v 62.minutě bylo odměněno gólem. Po několika narážečkách Doška s Kerbrem zakončil přesnou střelou prvně zmíněný a Slovácko šlo do vedení. Po pěti minutách ale bylo srovnáno, když hezkou akci proměnil gólově žilinský Gorelčík. Stav se přece jen ale ještě měnil, když po levé straně potáhl míč Kerbr, a jeho centr do malého vápna Diviš před žilinským gólmanem usměrnil do branky. Do konce utkání už žádná jiná změna skóre neproběhla a tak se 1.FC Slovácko rozešlo s velmi kvalitním soupeřem ze Žiliny vítězným výsledkem 2:1

1.FC Slovácko - MŠK Žilina 2:1 (0:0)
Góly Slovácka: 62.Došek, 78. Diviš
Sestava Slovácka: Melichárek - Šimko, Mezlík, Rada, Kuncl - Kerbr, Havlík, Sumulikoski, Valenta, Diviš, Došek

Ve druhém utkání s Žilinou, které se hrálo od 18:00, tým pod vedením Svatopluka Habance remizoval 1:1. Skóre otevřel v 55.minutě po Bartošově akci Sadílek. Slovácko ale nakonec vedení neuhájilo a v 85.minutě žilinský Michlík po vydařené individuální akci nedal Hečovi šanci a upravil konečný stav skóre na 1:1

1.FC Slovácko - MŠK Žilina 1:1 (0:0)
Gól Slovácka: 55.Sadílek
Sestava Slovácka: Heča – Jeleček, Břečka, Suchý, Pilka(57. Galuška), Galuška (46. Civič), Sadílek, Bartoš,  Trávník,  Fojtášek, Kűbl

5. Mladá Bol. 21 9 7 5 32:22 34

6. Teplice 21 8 6 7 25:19 30

7. Karviná 21 8 5 8 30:32 29

8. Jablonec 21 7 7 7 33:28 28

9. Dukla 21 7 5 9 26:24 26