Report 2. kolo - 1.FC Slovácko - Bohemians 1905

Góly: 30.Došek, 54. Šumulikoski, 55. Trávník, 90+1. Došek – 86. Mikuš
Žluté karty: 21. Rada, 60. Šimko – 3. Rada, 20. Švenger, 89. Šírl
Počet diváků: 4185
Sestava Slovácka: Heča - Šimko, Rada, Kuncl, Košút - Valenta, Trávník (70. Havlík), Šumulikoski, Kerbr (51. Kalouda), Diviš - Došek
Sestava soupeře: Švenger – Pauschek, Brabec, Šmíd, Kalina (81. Šírl) – Moravec, Mosquera, Jindřišek, Rada, Engelmann (56. Bratanovič) – Mikuš

Slovácko vysoko porazilo Bohemku

Čtyři branky nasázeli modrobílí v druhém kole soupeři z Ďolíčku. Skóre otevřel i uzavřel kapitán Libor Došek, jednu branku dal v atraktivním zápase Michal Trávník a poprvé po návratu do Slovácka dal branku Veliče Šumulikoski.

Hned zkraje zápasu zahrozil bratr Tomáše Rady Jakub, ale mířil mimo Hečovu branku. Na druhé straně nikdo nedosáhl na Divišův centr. V jedenácté minutě vypálil z hranice vápna Šimko, bohužel pro modrobílé přímo do prostoru Švengera.

Slovácko bylo v úvodních minutách aktivnější, ale k brance to nevedlo. Po centru Kuncla mimo hlavičkoval Diviš. Výbornou šanci po pravém křídle připravil kapitán Došek taktéž rychlonohému křídelníkovi, tentokrát však střelu po kličce zblokoval Brabec.

Klokani šance modrobílých pozorně odvraceli, ale pouze do třicáté minuty. To Jiří Valenta vybojoval obětavě míč, přesným centrem našel hlavu kapitána Libora Doška, který už se o sladkou tečku postaral. Poté aktivita Slovácka strmě vzrostla a obrana Bohemky nevěděla, kde jí hlava stojí.

Dlouhán v dresu číslo sedm byl zjevně při chuti. Trávník pět minut před koncem poločasu skvěle našel ve vápně opět Doška, tentokrát byl Švenger na správném místě a lapil. V prvním poločase se toho více zajímavého neudálo, přesto si Slovácko do druhé půle neslo vedení o jednu branku.

Festival fanouškovské radosti ve druhém poločase v jediné minutě rozpoutali Veliče Šumulikoski s Michalem Trávníkem. Makedonský středopolař nejdříve po nádherném ťukesu s Doškem a střídajícím Kaloudou zvýšil na 2:0, následně benjamínek základní sestavy po pasu od Diviše poslal míč pod břevno – 3:0!

Poté se ke slovu dostali také hosté z Vršovic a Slovácko se muselo začít soustředit také na bránění. Nebezpečná byla především standardní situace Jakuba Rady, kterou likvidoval pohotový Heča. Touha hostů po zaznamenání alespoň čestného úspěchu byla jasně viditelná.

A pár minut před koncem se hostům snížit opravdu podařilo. Bratanovič přihrál nakrátko Matúši Mikušovi, a ten měl dost místa pro zakončení a upravení na 3:1. V závěru měl ještě velkou šanci Diviš, který místo přihrávky Doškovi volil individuální zakončení a trefil tyč. O minutu později však volil raději přihrávku a Libor Došek se nemýlil! Slovácko tak bere po skvělém výkonu tři body.

16 Patrik Šimko 90 - 1 -
4 Tomáš Rada 90 - 1 -