Report 3. kolo - FK Baumit Jablonec - 1.FC Slovácko

Góly: 22. Novák z pen. - 77. Diviš
Žluté karty: 20. Trávník, 24. Kalouda, 29. Valenta, 54. Diviš
Počet diváků: 3515
Sestava Slovácka: Heča - Šimko (40. Reinberk), Rada, Kuncl, Košút - Valenta, Trávník, Šumulikoski, Kalouda (89. Daníček), Diviš - Došek (19. Havlík)
Sestava soupeře: Hrubý - Romera, Pernica, Rossi, F. Novák - Hübschman, Pospíšil - Kopic (83. Crnkič), Jun (60. Moulis), Čížek - Doležal (73. Kubista)

Slovácko veze z Jablonce cenný bod

Fotbalisté Slovácka se z první letošní cesty na hřiště soupeřů nevraceli z prázdnou. V Jablonci, který v létě výrazně posílil, dosáhli cenné remízy 1:1, když je nepoložil protivníkův gól ze sporné penalty. O bod se zasloužil trefou Diviš.

Slovácko do nového ligového ročníku vstoupilo dvěma domácími zápasy - Slavii smolně podlehlo, nad Bohemians s přehledem zvítězilo. Do Jablonce s týmem neodcestoval záložník Milan Kerbr, který celý týden léčil stehenní sval poraněný v minulém utkání. V sestavě jej nahradil Luboš Kalouda, který tak poprvé nastoupil v základní sestavě.

Svěřenci trenéra Svatopluka Habance navíc v Jablonci brzy přišli i o útočníka Libora Doška, který musel kvůli zranění střídat už v 19. minutě. Zranění utrpěl hned v úvodu, postaral se o něj jablonecký brankář Hrubý. Jejich souboj o míč posoudil rozhodčí jako Doškův faul.

Hned minutu po odchodu Doška, kterého nahradil Marek Havlík, navíc sudí proti Slovácku nařídil pokutový kop poté, za údajné stažení nabíhajícího Juna slováckým Trávníkem. Penaltovou střelu Nováka k tyči sice brankář Milan Heča vystihl, míč však do brány těsně prošel.

Slovácko hrálo snaživě a mělo šance. Třeba ve 38. minutě po centru z pravé strany byli u zadní tyče dva hostující hráči, pohotou střelu Jaroslava Diviše však se štěstím vyrazil gólman.

Také po přestávce byli hráči Slovácka aktivní. V 56. minutě znovu Diviš zaběhl za obranu, kličkou se vyhnul i brankáři Hrubému a vystřelil na prázdnou bránu. Míč však vykopl vracející se Romera.

Diviš a s ním i celé Slovácko se však branky dočkalo. V 77. minutě Trávník nádherně přihrál mezi obránci na Diviše, který v těžké pozici dokázal jabloneckého brankáře překonat a srovnal na konečných 1:1.

Slovácko má nyní před sebou další domácí zápas. V sobotu 16. srpna se od 17 hodin střetne s Jihlavou.