Report 4. kolo - 1.FC Slovácko - FC Vysočina Jihlava

Žluté karty: 37. Košút, 66. Šumulikoski, 77. Došek – 32. Kučera, 43. Jungr, 76. Kukoľ
Červené karty: 62. Kučera, 79. Jungr
Počet diváků: 4248
Sestava Slovácka: Heča - Reinberk, Rada, Kuncl, Košút - Valenta, Trávník, Šumulikoski, Havlík (59. Kalouda), Diviš - Došek
Sestava soupeře: Hanuš – Vidlička, Kryštůfek, Krejčí, T. Marek – Kukoľ, Kučera, Jánoš, Jungr, Vaculík – Harba (83. Mešanović)

Slovácko porazilo Jihlavu a je čtvrté

Domácí Slovácko ve čtvrtém kole po bojovném výkonu porazilo Jihlavu 2:0 a minimálně do neděle se posunuje na čtvrté místo. Výhru Moravanů zařídil kapitán Libor Došek.

Slovácko se do utkání pustilo s vervou a dobré šance vytvářelo, jako už tradičně pod trenérem Habancem, z křídel. Dobře se prezentovali mladíci Trávník s Havlíkem. Za Jihlavu zahrozil Kryštůfek, jehož střela se otřela o břevno.

Po čtvrthodince hry se kormidla ujalo Slovácko. Vše odstartoval Valenta, když odvážně zahrál standardku přímo na bránu a Hanuš se musel vytáhnout.

Poté Havlík ze strany centroval do vápna, Došek tečoval a v nejdůležitějším okamžiku Trávník upadl v souboji s Jánošem, penalta se ale nepískala.

Z pravé strany pak přišla další přihrávka, tentokrát od Havlíka, Došek prodloužil na Diviše, který v těžké pozici netrefil míč ideálně a další balón rozhodčí posoudil jako ofsajdový.

V pětatřicáté minutě se parádní ranou ze středně dlouhé vzdálenosti předvedl Jiří Valenta, Hanuš skokem zasáhl. Tempo hry kolem poločasové přestávky opadlo.

Slovácko ale neskládalo zbraně a od pětapadesáté minuty zase začalo dobývat jihlavskou branku. V třiašedesáté minutě sudí konečně našel odvahu dát opět faulujícímu Kučerovi druhou žlutou kartu a domácí hráli v početní výhodě.

V pětašedesáté minutě se domácí střelec a kapitán Libor Došek probudil a poslal Moravany do vedení! Trávník domácí sedmičce ve vápně přistrčil míč a spasitel bílých se nemýlil – 1:0.

Hosté byli chvíli jako opaření a Slovácko si začalo vytvářet šance. Doškova střela ale byla zblokována. Zelinka následně vyloučil druhého hráče Jihlavy, Jungr totiž sice poslal míč do sítě, ale učinil tak rukou.

Velké šance definitivně zvrátit zápas měli Kalouda i Valenta, ale oba minuli. O konečnou tečku se v nastaveném čase postaral parádní únikovou střelou Libor Došek. Slovácko doma opět zvítězilo.