Report 5. kolo - SK Hradec Králové - 1.FC Slovácko

Góly: 39. Dvořák, 71. Halilovič
Žluté karty: 51. Chleboun, 57. Mareš – 64. Rada, 67. Košút
Počet diváků: 3125
Sestava Slovácka: Heča - Reinberk (73. Havlík), Rada, Kuncl, Košút - Valenta, Šumulikoski, Kerbr, Kalouda (87. Haša), Diviš - Došek
Sestava soupeře: Koubek – Holeš, Chleboun, Rolko (C), Mareš – Križko, Kotiš – Štípek (71. Malinský), Čermák, Halilovič (80. Hable) – Dvořák (87. Prokeš)

Slovácko jede z Hradce Králové bez bodu

Slovácko si vytvořilo několik náznaků šancí, ale ty končily před šestnáctkou domácích hráčů, kteří pozorně bránili a nepouštěli Slovácko do zakončení. Naopak domácí hráči hrozili z rychlých brejků a nakonec zvítězili 2:0.

Vstup do zápasu byl v režii Slovácka, které drželo míč a kombinovalo před pokutovým územím domácích, ale vážnější šance v prvních minutách hry nepřicházela.

První šance Slovácka, která volala po gólu, byla ve 22. minutě, kdy dostal míč do pokutového území unikající Milan Kerbr, ale gólman Koubek předvedl výborný zákrok.

Ve 28. minutě po střele Kaloudy se míč odrazil ke Kerbrovi, ten však byl tísněn a jeho zakončení nebylo ideální.

Nakonec to byli domácí hráči, kteří šli ve 39. minutě do vedení. Po brejkové situaci Štípka, který si položil gólmana Heču a nahrával před prázdnou bránu, se gólově prosadil Pavel Dvořák, který otevřel skóre utkání.

Ve druhém poločase se Slovácko snažilo o vyrovnání, ale domácí obrana byla pevná. Naopak hradečtí hrozili z rychlých brejků a po jednom z nich přišla druhá branka utkání, když Halilovič běžel sám na Heču, kterého si pohybem položil a do prázdné branky zvýšil na 2:0 pro domácí tým.

Ve zbytku utkání se obraz hry příliš nezměnil, a když už bylo Slovácko v ideální palebné pozici, tak chyběla potřebná přesnost a razance v zakončení. Slovácko tak v Hradci Králové prohrálo 0:2.